K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kampania z incydentami

0

Zniszczono materiały wyborcze kandydatów jednego z ugrupowań politycznych. Banery znajdowały się w pobliżu lęborskiego ratusza. Sprawa została oficjalnie zgłoszona policji.

Kampania wyborcza w pełni. Jest to widoczne szczególnie na ulicach Lęborka. Plakaty oraz banery kandydatów (z różnych komitetów wyborczych wyborców) do Rady Miasta Lęborka czy też do Rady Powiatu Lęborskiego zauważyć można bez problemu. Są na słupach, ogrodzeniach oraz zawieszone na linkach pomiędzy koronami drzew. Niektóre są ogromnych gabarytów.

W ostatnim czasie nie obyło się bez incydentów. Materiały wyborcze kandydatów jednego z ugrupowań politycznych zostały zniszczone – podpalone oraz pocięte. Sprawę zgłoszono policji. Taki czyn kwalifikuje się do ścigania z art. 124 kodeksu wykroczeń, dotyczącego niszczenia cudzego mienia. Kandydatom, którzy dokonali zgłoszenia policji tego zdarzenia chodzi przede wszystkim o ukazanie, że tego rodzaju czyny nie tylko są karalne, ale przede wszystkim niewskazane i świadczą o braku szacunku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.