K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sukcesy i zakłócenia

0

Cotygodniowa konferencja prasowa ścisłego kierownictwa słupskiego ratusza przyniosła kolejną porcję informacji o dokonaniach miasta. Nastrój wyborczego wyścigu daje o sobie znać również w rutynowych wydarzeniach.

Ta sytuacja powtarza się co cztery lata. Im bliżej wyborów, tym więcej inwestycji i remontów. Przez trzy powyborcze lata pisane są programy i trwają zabiegi o pozyskanie funduszy, a dopiero czwartego roku przychodzi sukces tych starań. Nie inaczej jest w Słupsku. Rewitalizacja centrum posuwa się w imponującym tempie, rozstrzygane są kolejne przetargi i pojawiają się wykonawcy. Raport z frontu inwestycyjnego złożony został podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydenta Słupska.

To kwestia dwóch, góra trzech tygodni, aby przed tym bardzo ważnym momentem – 1 listopada – ukończyć prace – mówi wiceprezydent miasta Marek Biernacki. – Ulica Kowalska, zakładam, będzie przejezdna do tego czasu. Byłem tam wczoraj, zapraszam, warto zobaczyć, ponieważ kompletnie zakończone są prace podziemne, trwają natomiast prace nawierzchniowe – robiona jest podbudowa pod jezdnię. Kolejny etap to przeniesienie się na ulicę Mostnika. Ulica Dominikańska to już rok przyszły. Jeżeli chodzi o Długą, zakończono wszystkie roboty podziemne. Na końcówce, pomiędzy ulicami Płowiecką a Sygietyńskiego mieszkańcy okolicznych kamienic równocześnie z nami wykonują prace dociepleniowe, szczególnie tej części podziemnej. Tempo jest dobre. Dzisiaj trwają prace nad podbudową odcinka pomiędzy Długą a Ogrodową.

Kończą się procedury przetargowe na remonty chodników w starej części miasta, czyli na ulicach Kaszubskiej, Curie-Skłodowskiej, Niemcewicza, a także Banacha. Finalizowane są także rozmowy z wykonawcami robót drogowych w dzielnicy Słupsk Zachód. Początek tych prac ratusz przewiduje za tydzień lub dwa. Jest też kolejny sukces.

Będzie w tym tygodniu również podpisana umowa z inżynierem kontraktu na kontynuację węzła transportowego, tak więc wreszcie te roboty ruszą, to rzecz ważna – mówi wiceprezydent Słupska. – Aczkolwiek dużo zależy od PKP, ponieważ wciąż niestety nie mamy z kim podpisywać umów z PKP, stąd apel do naszych parlamentarzystów, aby wreszcie wszystkie te słuszne i niesłuszne zmiany po stronie rządowej się zakończyły i żeby było z kim – jeśli chodzi o PKP – współpracować. To dla nas ważne. Problem wykluczenia komunikacyjnego w dużym stopniu zależy od prac po stronie PKP.

Tempa nabrały roboty przy budowie schroniska dla zwierząt. Renowacja pomnika Żołnierza Polskiego również postępuje i powinna zakończyć się przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.