K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sprawnie jesienią

0

We wtorek, 2 października, odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych „Sprawni Razem”. Jesienne biegi przełajowe przeprowadzono na terenie lęborskiego stadionu miejskiego.

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych „Sprawni Razem” przeprowadzono we wtorek, 2 października. Jesienne biegi przełajowe w tym roku zorganizowano na terenie stadionu miejskiego w Lęborku. W sportowych rywalizacji uczestniczyli uczniowie szkół i ośrodków specjalnych oraz uczniowskich klubów sportowych.

W tym roku odwiedziło nas 12 zespołów, łącznie pona 70 uczestników – informuje Leszek Leciejewski, organizator zawodów. Biegamy w czterech kategoriach wiekowych, czyli dziewczęta młodsze, dziewczęta starsze, chłopcy młodsi i chłopcy starsi. Biegaja na dystansach o 1200 do 3000 metrów. Mamy kilka nowych miejscowości. Przyjechały do nas drużyny z Czerska, Chojnic, Człuchowa i trzy drużyny z Gdańska.

Warunki pogodowe nie przeszkodziły biegaczom w pokonaniu wyznaczonych tras.

Zawsze mamy takie szczęście, że mamy zimną pogodę, ale nasi biegacze taka lubią. Przynajmniej nie mają okazji się przegrzać – dodał Leszek Leciejewski.

W punktacji zespołowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gdańska, drugie z Czerska a trzecie z Lęborka. Najlepszych biegaczy uhonorowano dyplomami oraz pucharami. Władze miejskie i powiatowe przekazały upominki. Dla dzieci z niepełnosprawnością jest to największa impreza biegowa w powiecie lęborskim. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.