K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Święto języków

0

W Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku zorganizowano Dzień Języków Obcych. Święto było okazją do zaprezentowania kultury trzech obszarów językowych – niemieckiego, angielskiego i rosyjskiego.

Słupski Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych po raz kolejny przygotował imprezę, której zbiorowym bohaterem są nauczane w tej szkole języki obce. W tym roku do tradycyjnie już obchodzonych dni języka angielskiego i niemieckiego dołączył także język rosyjski, który powrócił do Mechanika. Szkolna impreza jest okazją nie tyle do sumowania osiągnięć w edukacji, co – przede wszystkim – do wspólnej zabawy. W hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego im. Tadeusza Gwiżdża zebrała się niemal cała społeczność tego zespołu szkół, a wśród niej wyróżniali się uczniowie w różnorodnych kostiumach.

Oni właśnie będą prezentowali dorobek kulturowy – i wszystko, co się z tym wiąże – krajów obszaru języka angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego, ale wiąże się to również ściśle z tym, że ośmioro członków naszej kadry bierze udział w projekcie europejskim, finansowanym przez Power SE. W trakcie wakacji odbyliśmy szkolenia językowe i metodyczne w krajach Unii Europejskiej, a całość była sfinansowana ze środków unijnych. Wszystko po to, aby podnieść jakość kształcenia w naszej placówce, a tym samym szerzyć wartości europejskie – mówi Renata Lewandowska, nauczycielka języka angielskiego w ZSMiL w Słupsku.

Sceniczne prezentacje przygotowane przez uczniów odwoływały się do popularnych rysów kultury jednego z trzech obszarów językowych. Znalazło się w nich miejsce zarówno na wypowiedzi, jak i piosenki śpiewane w danym języku. Taka formuła świętowania przypadła do gustu publiczności i zaproszonym gościom. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.