K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kaszubska z odbiorem

0

Blisko miesiąc przed 1 listopada w pełni przejezdny jest już przebudowany odcinek ulicy Kaszubskiej w Lęborku. Na wykonanie inwestycji, prowadzonej przy lęborskim cmentarzu, potrzebne było ponad dwa miliony złotych.

W piątek, 5 października, przeprowadzono odbiór techniczny przebudowanego odcinka ulicy Kaszubskiej w Lęborku. Inwestycję udało się zrealizować dzięki pozyskanemu blisko milionowemu dofinansowaniu z budżetu państwa. Na drugie ponad milion złotych złożyły się samorządy powiat lęborski oraz miasto Lębork.

Odbieramy inwestycję, która w mojej ocenie trwała niezwykle krótko – mówi Teresa Ossowska-Szara, starosta lęborski. – Jest ona niezwykle efektowna i efektywna, bo bezpieczeństwo i sprawy związane z zachowaniem bezpieczeństwa nie będą problemem. O tym rozmawialiśmy i rozmawiali mieszkańcy nie tylko przy okazji 1 listopada.

To jest droga powiatowa w granicach administracyjnych miasta – dodaje Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. Mamy kilka takich dróg, które są drogami wylotowymi z miasta i chcielibyśmy, aby te drogi były w jak najlepszym stanie. Kilka lat temu udało nam się wspólnie zrealizować zadanie na ulicy Syrokomli, teraz tutaj standard naprawdę się podniósł. Mamy jeszcze ulicę Małoszycką i na pewno też będziemy chcieli coś poprawić. Drogi powiatowe w granicach Lęborka odzyskały swój blask. Są modernizowane.

Co powstało w tym rejonie miasta w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej?

Na tych 700 metrach ta droga jest bardzo bezpieczna – zapewnia Teresa Bożek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lęborku. – Ma azyle, ma przejścia dla pieszych, ma również zatoki autobusowe połączone z peronami ciągami pieszymi i to jest ważne. Ludzie wysiadają, idą przez przejście i idą na cmentarz. Są cztery przejścia i ludzie już nie będą chodzili, jak chcą.

Inwestycja jest również kontynuacją poprzednich z roku 2015, czyli przebudowy ronda oraz inwestycji z 2016, przebudowa ulicy kaszubskiej – uzupełnił Adrian Wenta, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Lęborku.

Obecnie prowadzone są starania o przeprowadzenie remontu drogi powiatowej w kierunku miejscowości Popowo. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.