K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

0

W najbliższy piątek, 12 października, rozpocznie się XV Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Podczas obchodów, w szczególny sposób upamiętniony zostanie Dzień Papieski.

W dniach od 12 do 22 października mieszkańcy powiatu lęborskiego będą mogli uczestniczyć w szeregu wydarzeń religijno-kulturalnych. W ramach XV Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbędą się m.in. liczne koncerty, w tym nie tylko lokalnych grup muzycznych.

Piętnasty, a więc taki mały jubileusz – mówi o. Roman Zioła, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Od tylu lat w Lęborku i gminie Nowa Wieś Lęborska odbywają się koncerty, spotkania, a więc to wszystko, co związane jest z szeroko pojętą kulturą chrześcijańską. Tegoroczny Tydzień rozpoczynamy już w ten piątek, a potrwa on do 22 października, kiedy to liturgicznie będziemy wspominać św. Jana Pawła II.

Oficjalne otwarcie Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się 14 października (o godz. 10.30) w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku.

W najbliższą niedzielę (14 bm.) świętować będziemy Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” zapowiada o. Roman Zioła. Będziemy rozdawać ulotki z programem na każdy dzień. Program jest bardzo bogaty i realizowany w wielu miejscach. Warto więc wziąć taka ulotkę i przyjść na wybrane wydarzenie. Serdecznie zapraszamy!

Jednocześnie w lęborskim muzeum będzie udostępniona zwiedzającym wystawa numizmatyczna „W blasku świętości Jana Pawła II” – monety i medale świata”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.