K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Badmintona druga edycja

0

W hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku rozpoczął się cykl ośmiu turniejów II edycji Grand Prix Słupska w badmintonie.

Badminton na dobre wrócił do grodu nad Słupią, ale nadal w wydaniu tylko amatorskim. Jest natomiast już grupa młodzieży, która pod okiem doświadczonych trenerów – Mateusza Dynaka, Marcina Woźniaka i Krystiana Warcholaka – rozpoczęła przygodę z badmintonem z myślą o przyszłej grze jako zawodnicy licencjonowanani. Turniej Grand Prix Słupska jest doskonałym sprawdzianem możliwości na każdym poziomie zaawansowania. W pierwszym turnieju nowej edycji udział wzięło ponad 30 zawodników ze Sławna, Trójmiasta, Jastrowia i Słupska.

Jest coraz więcej młodzieży i mam nadzieję, że kolejne turnieje będą jeszcze mocniej obsadzone – mówi Mateusz Dynak, organizator Grand Prix Słupska. Jak zwykle, nie zawiedli nas zawodnicy z Trójmiasta. Liczymy na to, że ten cykl będzie jeszcze bardziej popularny niż zeszłoroczny i coraz więcej osób będzie brało w nim udział. Przyjechali też zawodnicy z Jastrowia. Nie mają tak blisko, a dość regularnie biorą w nim udział. Mogliby z nich brać przykład ci, którzy niemal pod nosem mają nasz turniej, a nie zawsze się pojawiają.

Turniej rozgrywano w pięciu kategoriach wiekowych: młodzik, junior, open kobiet i mężczyzn oraz w grach podwójnych. Grano systemem pucharowym do 21 punktów i dwóch wygranych setów.

Miłosz Cyranowski przekonał się do badmintona podczas szkolnego spotkania z tą dyscypliną sportową. Po pierwszych treningach zrozumiał, że to nie tylko przyjemność, ale i bardzo ciężka praca. W tym turnieju przyszło mu mierzyć się z zawodnikiem wyższym od niego i starszy. Walczył z dużym poświęceniem, ale nie udało się odnieść zwycięstwa.

W pierwszym turnieju emocji nie brakowało, a rywalizacja w setach była zacięta. Pojawili się pierwsi zwycięzcy, którzy zdobyli pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej. W kategorii młodzik na prowadzeniu jest Sebastian Narbut, a w kategorii juniorek – Zuzanna Pepka. Wśród dorosłych w kategorii open kobiet prowadzi Magdalena Koziar, a wśród mężczyzn Kamil Roman. W grach podwójnych prowadzenie objęła para Rafał Roman-Kamil Roman.

Zapala się zielone światełko na powrót badmintona do szkoły przy ulicy Zaborowskiej. Przed rokiem zakładano, że jest szansa na powstanie od roku szkolnego 2018/2019 klasy o specjalności badminton.

Niestety, ona jeszcze nie powstała, ale ma powstać od przyszłego roku szkolnego – zapewnia Mateusz Dynak. Wszystko jest na dobrej drodze i mamy nadzieję, że nic nam w tym nie przeszkodzi. Tutaj wielki ukłon należy się dyrektorce czwartego LO, która nam zaufała. To jest bardzo potrzebne, by wrócić do korzeni popularności tej dyscypliny w Słupsku.

Jak poinformował nas organizator turnieju Mateusz Dynak obecny Turniej Grand Prix Słupska ma być selekcją młodzieży do przyszłych klas o specjalności badminton. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.