K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

WKU w Lęborku

1

Od poniedziałku, 15 października, osoby zainteresowane służbą wojskową będą mogły uzyskać niezbędne informacje na ten temat. Dyżury na terenie powiatu lęborskiego pełnią przedstawiciele WKU w Słupsku.

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Od 14 października na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, aby wstępowali do wojska. Kampania, przygotowana przez MON, będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne – złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.

Na terenie powiatu lęborskiego przedstawicieli WKU w Słupsku można spotkać w dniach od 15 do 16 października w budynku dworca PKP (pomieszczenia „Stacji Kultura”). W kolejne dni października punkty promocyjno-informacyjne działać będą w innych miejscach. 17 października utworzony on zostanie w Urzędzie Gminy w Cewicach. Następnie (18 października) w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej natomiast 20 października powróci on do Lęborka, a konkretnie do lęborskiej filii Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.

Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych.

DyskusjaJeden komentarz