K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wyniki obywatelskiego głosowania

0

Wiadomo, na jakie zadania w 2019 roku zostanie przeznaczony obywatelski milion złotych. Lęborczanie postawili przede wszystkim na projekty dotyczące poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta.

W poniedziałek (15 października) podano wyniki głosowania przeprowadzonego w formie papierowej oraz elektronicznej na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2019 rok. W sumie na realizację pomysłów mieszkańców miasta (zgłoszonych w trzech kategoriach) przeznaczono milion złotych.

Prowadzone w przyszłym roku będą zarówno zadania inwestycyjne – małe i duże – jak i projekty nieinwestycyjne.

Mieszkańcy postawili przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa na terenie miasta, głosując m.in. na „kocie oczka” – inteligentne przejścia dla pieszych, bezpieczny chodnik na ulicy Harcerzy czy też „bezpieczną zebrę” – doświetlenie przejść ulicznych dla pieszych w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowników drogi – pieszych i kierowców. Jednocześnie uznano, że należy się wsparcie w zakresie zakupu specjalnych ubrań Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku. Poparcie zyskały też projekty sportowe, rekreacyjne oraz działania mające na celu upiększenie strefy miejskiej.

Spis zwycięskich projektów wraz z ich opisem znaleźć można na stronie internetowej: www.lebork.budzet-obywatelski.org/wyniki.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.