K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Akcja sadzenia „orła”

0

Nadleśnictwo Lębork będzie uczestniczyło w ogólnospołecznej akcji sadzenia lasu na terenach zniszczonych w ubiegłym roku przez nawałnicę. Dodatkowo, w sposób niezwykle oryginalny, zostanie upamiętniona 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

W najbliższą sobotę (20 października) na terenie Nadleśnictwa Lipusz, które najbardziej ucierpiało w wyniku huraganu w sierpniu 2017 roku, odbędzie się otwarta akcja sadzenia lasu. Działania te wpisują się także w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Las, który sadzić będziemy zgodnie ze sztuką leśną, z lotu ptaka wyglądał będzie jak orzeł, czyli godło naszego państwa o rozpiętości 310 metrów – mówi Alicja Kąckowska z Nadleśnictwa Lębork. – Miejsce sadzenia w Nadleśnictwie Lipusz również nie jest przypadkowe. Oprócz tego, że huragan zniszczył większość lasów tego nadleśnictwa, to w 1918 roku zachodnia granica nadleśnictwa Lipusz stała się jednocześnie zachodnią granicą odrodzonego państwa polskiego.

Sylwetkę ,,orła” wypełni brzoza w otoczeniu sosny. Wiosną na tle sosnowej zieleni wyróżniać się będzie jasną, świeżą zielenią liści, która latem stanie się intensywniejsza i głębsza. Leśnicy z nadleśnictw całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, w tym Nadleśnictwa Lębork, wraz z harcerzami Chorągwi Gdańskiej, wezmą aktywny udział w odnawianiu lasu. Leśnicy zapraszają doi udziału w akcji również mieszkańców powiatu lęborskiego.

Początek akcji sadzenia ,,orła” zaplanowano na godz. 13. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez prezydenta Andrzeja Dudę. W ten sposób, przez następne 100 lat dendroglif będzie przypominał o historii, zarówno tego wyjątkowego dnia, jak i historii odrodzonej ojczyzny. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.