K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

OSP z nowym pojazdem

0

W środę (17 października) na placu Pokoju odbyła się prezentacja nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz pozostałego sprzętu będącego na wyposażeniu OSP Lębork. Pojazd kosztował blisko milion złotych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Lęborku czynnie wspiera Państwową Straż Pożarną w działaniach ratowniczo-gaśniczych głównie na terenie miasta, ale bywa, że również powiatu. Jednostka wzbogaciła się o nowy pojazd specjalistyczny, który w tym tygodniu został odebrany z fabryki.

Jest to samochód ciężki, uterenowiony z napędem cztery na cztery, na podwoziu scanii P-360 – przedstawia pojazd Mateusz Wołocznik z OSP w Lęborku. – Samochód posiada zbiornik wody o pojemności pięciu tysięcy litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności pięciuset litrów. Sprzęt częściowo wyposażony jest w sprzęt ratowniczo gaśniczy, który pozyskaliśmy od sponsorów, lokalnych przedsiębiorców. Jesteśmy na etapie poszukiwania kolejnych środków finansowych na dozbrojenie. Chciałby podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do wyposażenia tego samochodu.

Pojazd wart blisko milion złotych wraz z pozostałym sprzętem będącym na wyposażeniu lęborskiej OSP pokazano w środę (17 października) na placu Pokoju. Dokonanie zakupu samochodu było możliwe dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i pomocy lokalnych samorządów. Pokaz wzbudził zainteresowanie szczególnie wśród młodszych mieszkańców miasta. Dodatkowo strażacy-ochotnicy częstowali lęborczan ciepłą strawą, czyli strażacką grochówką. Obecnie aktywnych członków uprawnionych do udziału bezpośredniego w działaniach ratowniczo-gaśniczych jest 24, w tym kobiety oraz byli lub obecni funkcjonariusze PSP. Ogólnie OSP Lębork liczy 65 członków, w rożnym przedziale wiekowym. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.