K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wyborcze incydenty

0

Podczas wyborów samorządowych na terenie powiatu lęborskiego doszło do kilku incydentów. Dotyczyły one m.in. złamania ciszy wyborczej oraz proponowania pieniędzy w zamian za głosowanie w określony sposób.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lęborku przyjął cztery zawiadomienia dotyczące incydentów, które miały miejsce w trakcie wyborów samorządowych. W niedzielę, 21 października, na terenie powiatu lęborskiego doszło zarówno do wykroczenia, jak i przestępstw wyborczych.

Wykroczenie dotyczyło umieszczenia plakatu w obrębie komisji wyborczej – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku – a jeśli chodzi o incydenty dotyczące przestępstw, w dwóch przypadkach było tzw. łapówkarstwo wyborcze, a w jednym – zniszczenie karty do głosowania.

Łapownictwo wyborcze określa art. 250 a kodeku karnego. Zarówno sprzedajność, jak i przekupstwo podlegają karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku czynów mniejszej wagi sprawca podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.