K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Druga tura w Lęborku

0

Według oficjalnych wyników, obsadzenie urzędu burmistrza Lęborka wymaga przeprowadzenie drugiej tury wyborów. Uczestniczyć w niej będą obecny włodarz miasta Witold Namyślak oraz Bożena Pobłocka z KWW Lęborczanie.

W poniedziałek wieczorem lęborczanie mogli poznać oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Potwierdziły się nieoficjalne wyniki wskazujące na konieczność przeprowadzenia drugiej tury wyborów na urząd burmistrza Lęborka. Pewnym stało się, że w wyborczej dogrywce zmierzą się ze sobą Witold Namyślak oraz Bożena Pobłocka. Spośród czterech kontrkandydatów starający się o reelekcję Witold Namyślak miał najlepszy wynik. Uzysk 48.86 procent poparcia. Głos na kandydata z Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Lęborska oddało 6.896 osób.

Chciałbym mieszkańcom Lęborka podziękować za tak wspaniały wynik – mówi Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. – Frekwencja była bardzo wysoka, mnóstwo oddanych głosów… Troszeczkę zabrakło, ale będzie druga tura i myślę, że ten wynik będzie utrzymany, a może nawet troszeczkę większy.

Przy nazwisku obecnej radnej miejskiej i jedynej kobietę wśród kandydatów na fotel burmistrza, Bożeny Pobłockiej, znak „x” na karcie do głosowania postawiło 3.163 wyborców. W ten sposób kandydatka Komitetu Wyborczego Wyborców Lęborczanie osiągnęła 22.41 procent głosów mieszkańców miasta i jednocześnie drugi wynik w rozgrywce o najwyższy urząd w mieście.

Jestem mile zaskoczona taka liczbą głosów i serdecznie za nie dziękuję. Miasto stoi przed druga turą wyborów i mamy ogromną szansę na zmianę. Chciałabym zaapelować do wszystkich mieszkańców, wszystkich wyborców, by 4 listopada wyjść z domu. Zabrać rodzinę, znajomych, dzieci… Nawet jeśli macie inne plany na ten dzień, proszę o znalezienie pół godzinki, by pójść i oddać swój głos. To jest, naprawdę, bardzo ważne. Wybieramy teraz burmistrza na kolejne pięć lat – apeluje Bożena Pobłocka, kandydatka na burmistrza Lęborka.

Na pozostałych trzech kandydatów lęborczanie oddali następującą liczbę głosów: 2.000 na Krzysztofa Wettę z KW Prawo i Sprawiedliwość, 1.786 na Arkadiusza Mielewczyka z KWW Budżet Obywatelski Reduta Lębork oraz 268 na Jacka Lamparta z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem. Druga tura wyborów odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 4 listopada. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.