K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Radni nowi i starzy

0

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła już na swojej stronie oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Słupsku. Potwierdziły się wczorajsze nieoficjalne informacje o podziale mandatów. Po siedem miejsc w radzie zajmą kandydaci PiS-u i koalicji PO-Nowoczesna, natomiast o dwa więcej przypadło komitetowi Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej i Roberta Biedronia.

Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie potwierdziła wcześniejsze nieoficjalne informacje o wyborze Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej na prezydenta Słupska. Sprawdziły się również prognozy snute na podstawie cząstkowych wyników głosowania w wyborach miejskich radnych. Tutaj bezapelacyjne zwycięstwo we wszystkich okręgach odniósł komitet prezydencki. Dzięki temu zajmie w Radzie Miejskiej najwięcej miejsc, bo aż dziewięć. Mandaty przypadły Robertowi Biedroniowi, Krystynie Danileckiej-Wojewódzkiej, Kazimierzowi Czyżowi, Wojciechowi Gajewskiemu, Piotrowi Skowrońskiemu, Pawłowi Skowrońskiemu, Arturowi Wiszniewskiemu, Andrzejowi Obecnemu i Małgorzacie Lenart. Rezygnacja z mandatu wybranej prezydent miasta spowoduje wejście na jej miejsce Aldony Żurawskiej, która uzyskała trzeci wynik w okręgu 2. Po czterech latach przerwy do grona miejskich rajców powracają Artur Wiszniewski i Wojciech Gajewski.

Dwa komitety – Prawa i Sprawiedliwości oraz koalicji PO i Nowoczesnej – zdobyły po siedem mandatów. Radnymi PiS zostali Anna Mrowińska, Adam Treder, Tadeusz Bobrowski, Wojciech Lewenstam, Jacek Szaran, Ryszard Kruk i Łukasz Jaworski. Komitet koalicji obywatelskiej reprezentować będą Beata Chrzanowska, Bogusław Dobkowski, Paweł Szewczyk, Renata Stec, Kamil Bierka, Jan Lange i Anna Rożek.

W 23-osobowej radzie nie będzie reprezentantów innych komitetów wyborczych. Najwięcej straciło Słupskie Porozumienie Obywatelskie, bo wszystkie 5 mandatów. Nie będzie w radzie także rajcy niezależnego. Najwięcej, bo sześć miejsc zyskał w tych wyborach komitet prezydencki, który z najmniej licznego w poprzedniej kadencji stał się teraz najliczniejszym. Dwa mandaty kosztem Platformy Obywatelskiej zyskało Prawo i Sprawiedliwość.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.