K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kto w powiecie i sejmiku?

0

Poznaliśmy już oficjalne wyniki wyborów do radu powiatowej w Słupsku. Największe poparcie uzyskał komitet Porozumienie Samorządowe Powiatu Słupskiego. Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu o wynikach wyborów do sejmiku samorządowego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że regiony słupski i lęborski będą miały po dwóch reprezentantów.

Tegoroczna saga wyborcza powoli dobiega końca. Państwowa Komisja Wyborcza publikuje na swojej stronie komunikaty z wynikami preferencji wyborców w poszczególnych strukturach administracyjnych kraju. Najdłużej na ostateczne informacje czekają kandydaci ubiegający się o mandaty w sejmikach samorządowych. Do zliczenia pozostało jeszcze niewiele danych z protokołów komisji terenowych, ale już teraz jest niemal pewne, że regiony lęborski i słupski reprezentować w Gdańsku będą po dwie osoby. Koalicja Obywatelska wprowadziła do sejmiku Danutę Wawrowską i Iwonę Mielewczyk, natomiast Prawo i Sprawiedliwość – Sebastiana Irzykowskiego i Mirosławę Kaczyńską.

Znany jest już oficjalnie skład Rady Powiatu Słupskiego. Najwięcej mandatów (10) uzyskało w niej Porozumienie Samorządowe Powiatu Słupskiego, którego liderami są obecny starosta Zdzisław Kołodziejski i przewodniczący rady Jan Olech. Koalicja Obywatelska zdobyła sześć mandatów, a o jeden mniej Samorządność Powiatu Słupskiego. Powiat słupski jest jednym z niewielu, w którym nie będzie przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Jest wynik błędów formalnych popełnionych przez pełnomocników tej partii w okresie rejestrowania list kandydatów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.