K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powyborcza rzeczywistość

0

Ulica Legionów Polskich w Słupsku nie doczeka się w tym roku rozpoczęcia inwestycji drogowej. Zapowiedzi niedawnych jeszcze kandydatów na radnych legły w gruzach podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Słupsku.

Ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Słupsku może okazać się przedostatnią. Prezydent Robert Biedroń zażyczył sobie ponownego spotkania w sprawie zmian w budżecie miasta. W wyniku dyskusji radnych nie doczekał się akceptacji dla pomysłu zwiększenia środków na remont ulicy Władysława IV. Konieczność taka miała się pojawić w związku ze znalezieniem potencjalnego wykonawcy tej inwestycji. Natychmiastowe rozpoczęcie robót na Władysław IV miałoby odbyć się kosztem, między innymi, takiego zadania, jak modernizacja ulicy Legionów Polskich, ponieważ ta inwestycja drogowa nie zostanie w tym roku zrealizowana. Nie krył tego Jarosław Borecki, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej. Nie uda się w ostatnim kwartale przeprowadzić przetargów. Będzie natomiast kontynuowane utwardzanie dróg na bocznych ulicach łączących się z Legionami Polskimi. Dyrektor ZIM zapowiedział, że te roboty postępować będą w miarę pozyskiwania płyt do położenia na nawierzchni.

Propozycja przesunięć pieniędzy zwłaszcza z budowy ulicy Legionów Polskich zbulwersowała radnych. Przypomnieli o tym, że przed wyborami ta inwestycja była wskazywana przez kandydatów komitetu prezydenckiego jako pewna do rozpoczęcia jeszcze w tym roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.