K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zmiana treści zarzutów

0

We wtorek, 23 października, Prokuratura Okręgowa w Słupsku opublikowała kolejny komunikat w sprawie pożaru kamienicy w Lęborku. Podjęto decyzję o zmianie treści zarzutów stawianych podejrzanemu o spowodowanie tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Przypomnijmy. Do pożaru kamienicy przy ulicy Pileckiego w Lęborku doszło w nocy z 30 września na 1 października. Był on skutkiem podpalenia szmat i butelek plastikowych w pomieszczeniach piwnicznych budynku. W wyniku pożaru obrażenia ciała odniosło łącznie 20 osób, w tym ciężkich w postaci rozległych poparzeń. Wiadomością, która poruszyła mieszkańców miasta, była śmierć 16-letniej Agaty, która w szczecińskim szpitalu walczyła o życie. Mężczyzna podejrzany o podłożenie ognia w kamienicy został zatrzymany. We wtorek (23 października) rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk opublikował kolejny komunikat w tej sprawie o następującej treści:

Ze wstępnych wyników sekcji zwłok nastolatki pokrzywdzonej pożarem kamienicy w Lęborku wynika, iż do jej śmierci doszło na skutek obrażeń odniesionych podczas pożaru. W związku z powyższym prokurator podjął decyzję o zmianie treści zarzutów stawianych występującemu w sprawie podejrzanemu, to jest Maciejowi D. na spowodowanie pożaru, którego następstwem była śmierć człowieka. Maciej D. ponownie przesłuchany w charakterze podejrzanego tym razem nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, a następnie złożył wyjaśnienia, w których zaprzeczył temu, by spowodował pożar kamienicy.

Dla przypomnienia, Maciej D. przesłuchany w charakterze podejrzanego po raz pierwszy przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, po czym złożył obszerne wyjaśnienia, w których szczegółowo opisał przebieg swojego przestępczego zachowania. Wobec podejrzanego w dalszym ciągu stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za spowodowanie pożaru, którego następstwem była śmierć człowieka grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.”

Tyle komunikat. Nadal hospitalizowanych jest dwoje dzieci, najciężej poszkodowanych w tym tragicznym w skutkach zdarzeniu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.