K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pożar i ewakuacja

0

W tym tygodniu do jednego z poważniejszych zdarzeń doszło w budynku przy ulicy Kossaka w Lęborku. Z powodu nocnego pożaru klatki schodowej konieczne było ewakuowanie 15 mieszkańców.

W nocy z środy na czwartek (25 października) konieczna była interwencja straży pożarnej w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Kossaka w Lęborku.

Paliła się klatka schodowa, a konkretnie elementy palne zgromadzone na ostatniej kondygnacji klatki schodowej – informuje st. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku. – W wyniku pożaru piętnaście osób zostało ewakuowanych zez swoich mieszkań przy pomocy drabin przystawnych i podnośnika hydraulicznego. Na miejscu były także służby miejskie, które zapewniły lokum mieszkańcom, którzy nie mogli wejść do swoich mieszkań. Część mieszkańców po ugaszeniu pożaru mogła powrócić do siebie. Ale nie wszyscy.

W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej.

W wyniku tego zdarzenia wypadkowi uległa jedna ratowniczka. Udała się ona na SOR w Lęborku. Żadnemu z mieszkańców nic złego się nie stało – zaznaczył st. kpt. Piotr Krzemiński.

Okoliczności, które doprowadziły do pożaru ustalane są przez lęborską policję. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.