K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Uwaga! Wilki polują!

0

Lasy na obrzeżach Słupska staną się w najbliższą niedzielę miejscem polowania zbiorowego. Kolejne planowane są w listopadzie, grudniu i styczniu. Organizatorem polowań jest Wojskowe Koło Łowieckie Wilk.

Treść obwieszczenia zamieszczonego na stronie internetowej miasta jest wprawdzie precyzyjna, ale może wzbudzić zaniepokojenie. Wojskowe Koło Łowieckie Wilk w najbliższą niedzielę, 28 października, organizuje leśne polowania zbiorowe w swoim obwodzie. Jeżeli weźmie się pod uwagę, że obwód ten rozciąga się pomiędzy stacją kolejową w Jezierzycach a przejazdem i przystankiem kolejowym w Kobylnicy, a jego granica przebiega wzdłuż obwodnicy Słupska i dalej torami aż do Siemianic, to w niedzielę w godzinach od 8 do 14 lepiej jest mieć się na baczności, a przynajmniej nie denerwować z powodu odgłosu wystrzałów. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy leśnymi duktami w okolicach Redzikowa – bo na tym łowisku będą buszowali myśliwi – zwykli uprawiać poranny jogging, odbywać przejażdżki rowerowe lub spacerować. Inna rzecz, że gdzie konkretnie to łowisko jest położone i jaki obszar obejmuje, nie udało się ustalić.

Ciekawe, że obwieszczenie zamieszczone z datą 25 października zawiera pouczenie o możliwości zgłoszenia przez właściciela, posiadacza lub zarządcę gruntu sprzeciwu do organizowanego polowania zbiorowego. Ma on na to trzy dni, czyli prezydent dał mu na to czas w piątek, sobotę i niedzielę. Warto pamiętać, że w sobotę słupski ratusz jest zamknięty, a w niedzielę odbywa się polowanie. Sprzeciwiający się nie ma szans na zgłoszenie swojego veta. Dobrze, że kolejne polowania wyznaczono na 16 listopada i 2 grudnia tego roku oraz 13 stycznia 2019 roku. Uzasadnione sprzeciwy muszą zostać przez organizatora polowania uwzględnione. (rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.