K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wieża z rusztowaniami

0

Wysokie rusztowania pojawiły się przy kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku. To widoczny znak, rozpoczęcia pierwszego etapu prac remontowych zabytkowej wieży.

Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski jest jednym z partnerów projektu prowadzonego przez Urząd Miejski w Lęborku pod nazwą „Skarby Lęborka – ukazanie dziedzictwa kulturowego miasta przez odratowanie i wyeksponowanie elementów zabytkowego centrum” – współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach tego porozumienia przewidziano remont kościelnej wieży. Przetarg na wykonanie tego zadania o wartości około 1,5 miliona złotych (w trybie zaprojektuj i wybuduj) wygrała firma Polska Inżynieria Artur Klejna z Lęborka. Pierwszy etap prac zewnętrznych właśnie się rozpoczął. Zostanie przeprowadzony m.in. remont elewacji ceglanej, polegający na uzupełnieniu i wymianie brakujących i zniszczonych elementów ceglanych oraz uzupełnieniu spoinowania zewnętrznego, opierzenia i dachówek.

Docelowo w wieży neogotyckiego kościoła pojawią się na trzech – czterech poziomach sale ekspozycyjno-historyczne. Na najwyższym poziomie wieży utworzony zostanie punkt widokowy.

Inwestycja ma zakończyć się w 2019 roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.