K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Policyjny znicz

0

Jak co roku lęborska policja przygotowuje się do zabezpieczenia nie tylko dnia Wszystkich Świętych. W dniach od 31 października do 4 listopada w działaniach „Znicz 2018” zaangażowanych będzie kilkudziesięciu policjantów wpieranych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Straży Miejskiej.

Policyjna akcja „Znicz” ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwa na drogach oraz utrzymanie porządku publicznego w związku ze świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Będzie ona prowadzona w dniach od 31 października do 4 listopada.

W związku z dużą liczbą ludzi odwiedzających w te dni cmentarze, zwracamy się z prośbą, aby spróbowali w tym roku skorzystać raczej z komunikacji miejskiej – apeluje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Na pewno wpłynie to na bezpieczne i szybsze dotarcie do nekropolii. Wszystkich pieszych uczulamy na to, by zwrócili uwagę na przechodzenie przez jezdnię. Szczególnie w porze wieczorowo-nocnej dobrze jest zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Zwróćmy też uwagę na wartościowe przedmioty, które zabieramy ze sobą na cmentarze, pozostawiamy w samochodach. Pamiętajmy o zabezpieczeniu naszego mienia, naszych mieszkań na czas nieobecności domowników.

Kierowcy muszą być przygotowani na zmiany w organizacji ruchu na terenie Lęborka. Wzorem lat poprzednich 1 listopada zostaną wprowadzone czasowe zmiany przede wszystkim w obrębie lęborskiej nekropolii.

Zapraszamy do zapoznania się z tą organizacją ruchu, żeby tego dnia nie denerwować się tymi zmianami – dodaje asp. sztab. Magdalena Zielke. – One są tylko po to, żeby usprawnić ruch wszystkim użytkownikom. O zmianach można przeczytać na naszej stronie internetowej, ale też na stronie internetowej powiatu i miasta.

Dyżurujące patrole wydziału ruchu drogowego lęborskiej komendy wspierane będą przez policjantów wydziału prewencji, funkcjonariuszy Straży Granicznej z Łeby oraz Straży Miejskiej w Lęborku. Organizacja ruchu przy pozostałych cmentarzach na terenie powiatu lęborskiego pozostaje bez zmian. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.