K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

BMW z wideorejestratorem

0

Od kilku dni na drogach powiatu lęborskiego kierowców przekraczających prędkość zatrzymują policjanci z BMW. Nowy radiowóz z wideorejestratorem został przekazany lęborskim policjantom przez Komendę Główną Policji.

Przez kilka ostatnich dni kierowcy z powiatu lęborskiego niestosujący się do przepisów dotyczących prędkości, mogli się przekonać, że nie warto przyzwyczajać się do widoku znanych już sobie radiowozów – nieoznakowanych z wideorejestratorem. Niedawno Komendę Powiatową Policji w Lęborku doposażono w nowe BMW.

Jest to auto przeznaczone zdecydowanie do walki z piratami drogowymi – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – W szczególności pojazd będzie dysponowany do kontroli ruchu na drodze krajowej nr 6, ale także w inne miejsca naszego powiatu.

Policyjne BMW z 2-litrowym i 252-konnym silnikiem wyposażone jest w nowoczesny wideorejestrator i dwie kamery nagrywające, z przodu i z tyłu.

Policjanci na co dzień zatrzymują już kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, ale i popełniają inne wykroczenia w ruchu drogowym. Pojazd zakupiła Komenda Główna Policji ze środków modernizacji policji – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke.

Funkcjonariusze zauważają, że kierowcy z powiatu lęborskiego nie kryją zdziwienia nowym samochodem na nieznanych dotychczas numerach rejestracyjnych i przyznają, że z przyzwyczajenia uważali na poprzednika – fiata bravo. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.