K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Charytatywna pomoc lęborczan

0

Pomagamy – bądź z nami”, to hasło charytatywnej akcji mającej nieść pomoc rodzinie najbardziej poszkodowanej podczas pożaru kamienicy w Lęborku. W niedzielę, 11 listopada, prowadzona będzie kwesta, w którą czynnie chce włączyć się lokalna społeczność. Przewidziano liczne atrakcje.

Jest to przede wszystkim oddolna inicjatywa mieszkańców Lęborka oraz jego okolic. Cel jest jeden – pomoc rodzinie, która najbardziej ucierpiała w pożarze lęborskiej kamienicy przy ulicy rtm. Witolda Pileckiego, do którego doszło w nocy z 30 września na 1 października.

Wszyscy słyszeli o tym i teraz postanowili pomóc tej rodzinie – mówi Jacek Miąskowski, koordynator akcji „Pomagamy – bądź z nami”. – Mnóstwo ludzi o dobrych sercach i dużych możliwościach zamierza zrealizować dużą akcję, która odbędzie się 11. Zacznie się o godz. 12 i potrwa do późnych godzin wieczornych.

O godzinie 14:30 odbędzie się przemarsz uczestników zgromadzonych na placu Pokoju w kierunku hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Piotra Skargi w Lęborku, w której rozpocznie się impreza. Przewidziano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym liczne koncerty. Wydarzeniu będzie towarzyszyła zbiórka na rzecz poszkodowanej rodziny.

Uruchomiliśmy zbiórkę publiczną, aby umożliwić dzieciakom rehabilitację i pomoc rodzinie – dodaje Jacek Miąskowski. – Będzie to możliwe w ciągu dnia dzięki wolontariuszom, którzy będą krążyli z puszkami po całym mieście i na miejscach poszczególnych imprez. Po południu w hali sportowej będziemy oferowali różnego rodzaju atrakcje. Przygotowaliśmy mnóstwo licytacji i atrakcji kulinarnych. Naszą akcję nazwaliśmy „pomagamy – bądź z nami”, a jej współorganizatorem jest miasto i cala społeczność. Zapraszamy do udziału i włączenia się w nią w każdy z możliwych sposobów.

Charytatywne przedsięwzięcie jest wspierane również przez kijkarzy nordic walking, morsów, rowerzystów, pasjonatów motocykli i pojazdów klasycznych. Tego dnia zaplanowano także rozgrywki piłkarskie z udziałem policji, księży, straży pożarnej i piłkarzy Pogoni Lębork. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.