K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Grali dla Niepodległej

0

Na stadionie 650-lecia w Słupsku Stowarzyszenie Sportowe FK Oldboje Słupsk zorganizowało pokoleniowy mecz piłkarski upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się w hali lekkoatletycznej od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Przedszkola nr 12 i „Niezapominajka” przygotowały część artystyczną, a krótki rys historyczny walki o niepodległość przedstawiły wychowawczynie Karolina Kawałko i Aneta Kołodziej. Możliwość reprezentowania biało-czerwonych barw pojawiła się też przed sportowcami, a że najbardziej popularną grą zespołową na całym świecie jest piłka nożna, właśnie w tej dyscyplinie szybko zaczęto budować drużynę narodową. Dla podkreślenia dumy, że możemy żyć w wolnym kraju na słupskim boisku spotkały się pokolenia wielu miłośników tej dyscypliny sportowej. Jako pierwsi na mini boisko wyszli najmłodsi adepci piłki nożnej. W tych meczach było wiele emocje i niesamowitego dopingu kibiców. Padło kilka bramek, ale zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy. Każdy z najmłodszych zawodników otrzymał okolicznościowy medal, a przedszkole puchar.

Tadeusz Wanat stwierdził, że jest to wyjątkowe wydarzenie, które jest okazja do spotkania piłkarskich pokoleń. On sam, mimo braku czasu, stwierdził, że musi w nim uczestniczyć chociażby po to, by spotkać się z ludźmi, z którymi współpracował. A jest on związany z piłką nożną Słupska od 1979 roku.

Organizatorzy meczu nie zapomnieli również o ludziach związanych pokoleniowo z piłką nożną. Za wielkie zasługi w szkoleniu i wyławianiu talentów piłkarskich okolicznościowym statuetkami uhonorowano Tadeusza Wanata wraz synem jr i wnukiem Kacprem, Henryka Matuszewskiego, Tadeusza Spionka, Andrzeja Ziemeckiego, długoletniego prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz dyrektorkę przedszkola „Niezapominajka” Aleksandrę Bąkowską za szczególną współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz sportu wśród najmłodszych. Należy nadmienić, że Józef Konecki prezes Stowarzyszenia Sportowego FK Oldboje został Przyjacielem Przedszkola „Niezapominajka”.

Ulewny deszcz nie przeszkodził w rozegraniu historycznego pokoleniowego meczu pomiędzy reprezentacją Słupska i reprezentacją regionu, który reprezentowali zawodnicy Oldbojów Ustka, Bytovii Bytów i Pogoni Lębork. To widowisko piłkarskie po wielu ciekawych akacjach zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Słupska 5:3. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Jacek Adamski – 2 oraz po jednej Łukasz Pawłowski, Paweł Szycki i Piotr Górniewicz. Dla pokonanych dwie strzelił Tomasz Jakubiec i jedną Piotr Łapigrowski. Mecz profesjonalnie poprowadzili sędziowie piłkarscy:Tadeusz Tama, Roman Żurawski i Andrzej Osak. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.