K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Miasto buduje

0

Rusza inwestycja mieszkaniowa związana z rewitalizacją śródmieścia w rejonie ulicy Długiej. Konsorcjum trzech firm wchodzi właśnie na plac budowy lokali komunalnych oraz przeznaczonych pod wynajem, które zasilą zasoby miasta.

W ramach inwestycji związanych z odnową tkanki mieszkaniowej śródmieścia w rejonie ulicy Długiej miasto wspólnie ze Słupskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego rozstrzygnęło przetarg na budowę nowych lokali. Obszar dotąd zdegradowany ma zmienić swój charakter na bardziej atrakcyjnych dla mieszkańców dzięki odnowie społecznej, kulturalnej, przestrzennej i infrastrukturalnej terenu. W tym tygodniu władze Słupska zapowiedziały rozpoczęcie budowy nowego bloku mieszkalnego.

Wchodzimy na plac budowy długo oczekiwanej inwestycji przy ulicy Długiej – budowy mieszkań komunalnych i na wynajem we wspólnym działaniu STBS i Wydziału Polityki Mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Słupsku – poinformowała podczas konferencji prasowej wiceprezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka. – Wszystkie pozwolenia są wydane, a wykonawcą jest konsorcjum złożone z trzech słupskich firm, co także bardzo cieszy, bo koszt inwestycji to 13,2 miliona złotych i część z tych pieniędzy zostanie właśnie u naszych wykonawców. To firma SIMA, TechBud i Instalex. Zawarły one porozumienie i będą wspólnie budowały budynek mieszkalny, na który złoży się w sumie 49 lokali, z których 16 na wynajem na warunkach STBS, a aż 33 na warunkach miasta, a więc będą to lokale komunalne, co do których będziemy realizowali zarówno listę oczekujących na mieszkania komunalne, jak i zamiany z mieszkaniami komunalnymi, a także pewne projekty społeczne.

Część mieszkań ma być przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na parterze planowane są lokale o charakterze usługowym. Dodatkowo w ramach zagospodarowania terenu wokół bloku pojawić się mają miejsca parkingowe, tereny zielone i plac zabaw dla dzieci. Wiceprezydent miasta zapowiada, że w przyszłym roku na wysokości ulicy Długiej i Płowieckiej ruszą kolejne budowy mieszkań komunalnych z tzw. pożyczki rewitalizacyjnej. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.