K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przedszkole przy SP 5

0

Kierownictwo ratusza zapowiada, że nowo budowane przedszkole miejskie na osiedlu Hubalczyków – Łady-Cybulskiego wkrótce zostanie oddane do użytku. W placówce znajdzie opiekę 125 dzieci. Lista przyjętych nie została jeszcze zamknięta.

Najprawdopodobniej z początkiem stycznia rozpocznie swoją działalność nowa miejska instytucja w Słupsku – przedszkole nr 21, położone w sąsiedztwie SP 5 przy ulicy Hubalczyków. Nastąpi to z kilkumiesięcznym opóźnieniem w stosunku do pierwotnych założeń, ponieważ na czas nie udało się  rozstrzygnąć przetargu na realizację inwestycji.

W nowej placówce znajdzie się pięć segmentów dla 125 dzieci – każdy z niewielkim zapleczem gospodarczym, szatnią oraz łazienką z dodatkowym basenikiem do mycia. Z sal przeznaczonych do zajęć z maluchami będzie można wyjść na taras i plac zabaw o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Władze miasta zapowiadają, że wszystkie roboty prowadzone w ramach budowy przedszkola zmierzają już ku końcowi.

W tej chwili trwają prace wykończeniowe w środku tego budynku, przystępujemy także do zakończenia elewacji zewnętrznej. Termin zakończenia prac budowlanych – 30 listopada. Być może potrwa to troszeczkę dłużej, ale w grudniu będziemy już zagospodarowywać powierzchnie wewnętrzne przedszkola. Postęp prac jest widoczny, kiedy wejdzie się nie tylko na teren budowy, ale i samego obiektu. Wydaje się więc, że rzeczywiście dzieci do przedszkola nr 21 będą mogły przyjść od 2 stycznia 2019 roku. Lista jeszcze jest otwarta, są wolne miejsca. Przypominam – od ukończenia trzeciego roku życia dziecka – informuje wiceprezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Obiekt to wciąż otwarta budowa, ale w ciągu dwóch miesięcy całość prac ma być dopięta na ostatni guzik. Roboty w tej chwili widać na każdym froncie – zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Przedszkole wyposażone jest w trzykomorowy aneks kuchenny, w którym porcjowane będą posiłki dostarczane do placówki w ramach umowy cateringowej. Pomieszczenia dla podopiecznych zlokalizowane zostały od strony południowej, po stronie północnej pozostają pokoje administracyjne i zaplecza kuchenno-saniternego. Przed budynkiem pojawią się miejsca parkingowe. W bliskiej odległości znajduje się także przystanek autobusowy „siódemki”, usytuowany przy zmodernizowanej niedawno ulicy Szafranka. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.