K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rozstrzygająca II tura

0

Za nami druga tura wyborów samorządowych. W Lęborku, jak i w Łebie największe poparcie uzyskali dotychczasowi włodarze miast, którzy w wyborczej dogrywce ubiegali się o reelekcje.

W miastach powiatu lęborskiego konieczne było przeprowadzenie drugiej tury wyborów samorządowych. W minioną niedzielę (4 listopada) o urząd burmistrza Lęborka ubiegali się kandydatka KWW Lęborczanie – Bożena Pobłocka, na którą głos oddało 4.289 wyborców (37.11 procent) oraz Witold Namyślak, który uzyskał 62.89 procent poparcia. Głos na kandydata Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Lęborska oddało więc 7.270 osób. W ten sposób po raz kolejny burmistrzem miasta został Witold Namyślak.

Ten wynik, który osiągnąłem jest na poziomie tych, które były w Krakowie, Kielcach czy Gdańsku – zwraca uwagę Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. – Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos, ale i tym, którzy byli na wyborach. Te projekty, które teraz realizujemy w mieście trzeba dokończyć. Sam fakty przyznania na nie pieniędzy nie oznacza, że już są gotowe. Główny nacisk kładziemy na to, żeby ten program dla województwa i Lęborka został zrealizowany. Miasto nabierze innego wyglądu, bo przecież przejście pod tunelem, węzeł przesiadkowy, wieża widokowa i rewitalizowane będzie całe centrum. W tej kadencji chcielibyśmy też przygotować następne projekty. I niech czekają na nowe pieniądze unijne, bo one na pewno będą na ochronę środowiska, nowe technologie i innowacje.

W Łebie o głosy wyborców walczyli ze sobą Halina Klińska oraz Andrzej Strzechmiński. W drugiej turze wyborów na kandydatkę KWW „Tobie i Miastu” głos oddały 954 osoby (48,97 procent), natomiast na Andrzeja Strzechmińskiego 994 wyborców, czyli 51,03 procent. Dotychczasowy burmistrz nadmorskiego miasta uzyskał reelekcje.

Mieszkańcy sprawili mi niesamowity prezent urodzinowy w postaci reelekcji na pięcioletnią kadencję – mówi Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby. – Chciałbym mieszkańcom Łeby i wszystkim biorącym udział w wyborach serdecznie podziękować. Teraz przede mną, radnymi i urzędnikami, z którymi mam przyjemność współpracować staje wiele wyzwań.

Frekwencja podczas niedzielnej drugiej tury wyborów samorządowych w Łebie wyniosła 62,68 procent. Natomiast w Lęborku 43,42 procent. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.