K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Chłopem i babą stworzył nas Bóg

0

Kabaret literacki na scenie Teatru Rondo, czyli sprawy damsko-męskie w klimatycznych piosenkach, zabarwionych wysublimowanym humorem. W takiej formule odbędzie się w komediowo-romantyczny koncert w wykonaniu trojga artystów ze Słupska i Gdyni.

Relacje damsko-męskie, czyli koncert komediowo-romantyczny na dwa głosy i instrument w oprawie reggae, piosence klasycznej, aktorskiej i wielu innych stylizacjach proponuje słupskiej publiczności troje artystów – Małgorzata Burjan (wokal), Patryk Skarbek-Tłuchowski (akompaniament) oraz Marek Sadowski (wokal), który jednocześnie jest reżyserem i autorem tekstów. Koncert w formule kabaretu literackiego zagości na deskach Teatru Rondo.

Chłopem i babą stworzył nas Bóg” to tytuł koncertu kabaretowo-literackiego, jeśli chodzi o formę, to jest on pomiędzy piosenką kabaretową a piosenką aktorską. A wszystko to jest zespolone naszym wspaniałym reżyserem, mózgiem całego wydarzenia – Markiem Sadowskim, który pięknie nawiązuje kontakt z widownią i wprowadza ją w nastrój kolejnych piosenek. To wszystko jest więc tak naprawdę występem teatralno-muzycznym – mówi wokalistka Małgorzata Burjan.

Sam temat pozostaje w obszarze refleksji chyba wszystkich, którzy doświadczyli w życiu potęgi uczucia, ale i osamotnienia w związku.

To bardzo aktualny temat – Małgorzata Burjan. –Wiele osób w wieku dojrzałym mniej lub bardziej cierpi na samotność, w związkach nie umiemy też do końca się odnaleźć, każdego z nas dotykają jakieś konflikty lub różnice charakterów. Każdy ma też w tym momencie inną perspektywę – mężczyzna lubi się wypłakać zazwyczaj komuś obcemu, np. po drugiej stronie baru, a kobieta musi się wygadać przed przyjaciółkami. To bardzo stereotypowe podejścia, ale nie zawsze błędne. Kwestie związków i bycia ze sobą nie są proste, a wydaje mi się, że w obecnych czasach bardziej oddalamy się od siebie i trudniej nam znaleźć nić wzajemnego porozumienia.

Zauroczenie, fascynacja, kłótnie, samotność, odejścia i powroty, różne formy nawiązywania kontaktu – wszystko to zmieści się w klimatycznych piosenkach trójki artystów, którzy z przymrużeniem oka opowiadają o codziennych kłopotach bycia we dwoje. Aktualność tematu, jego uniwersalność na pewno pozostaje jednym z atutów koncertu.

Broni się temat na pewno – mówi akompaniujący dwójce wokalistów Patryk Skarbek-Tłuchowski. – Został on już zrobiony przez wiele kabaretów literackich, poezji śpiewanej, ale Marek Sadowski podchodzi do tematu zmyślnie prosto, ale skutecznie. Można tak to podsumować, że da się uśmiać i da się pomyśleć.

Miłośnicy żartu inteligentnego, podanego w ciekawej oprawie muzycznej, mają okazję spotkać się z artystami 9 i 10 listopada o godzinie 19 w Teatrze Rondo. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.