K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Finał Stryjewskiego

0

Organizatorzy zapraszają na imprezę finałową i ogłoszenie wyników XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego. Gala odbędzie się 23 listopada w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”.

Tegoroczna gala Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego z oficjalnym ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbędzie się już w przyszły piątek.

W imieniu organizatorów zapraszam 23 listopada na godzinę 17 do LCK „Fregata” na uroczystą galę tego konkursu zaprasza Zofia Biskupska-Lisiecka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Konkurs tradycyjnie odbywa się w Lęborku i, myślę, jest to największa impreza literacka naszego miasta. Przyjeżdżają laureaci z całego kraju, od Krakowa po Ostrołękę. Są również laureaci z Lęborka i okolic. Zapraszamy do poznania tegorocznych laureatów i tekstów, które nagrodziło jury. Zostały one wydane w pokonkursowym tomiku.

W programie literackiego finału znalazł się, między innymi, turniej jednego wiersza.

Na pewno dodatkową atrakcją będzie koncert – mówi Zofia Biskupska-Lisiecka. – Spotkamy się z dobrym bluesem, może troszkę z reggae, takim złamanym popem, czyli będzie u nas Limboski z zespołem. Oczywiście, wstęp jest bezpłatny.

Gali towarzyszył będzie też kiermasz prac podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko”. Na tegoroczną 33. edycję prestiżowego konkursu wpłynęło blisko 200 prac, zarówno utworów prozatorskich, jak i wierszy. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.