K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Skrzyżowali rękawice

0

Bokserskie walki na wysokim poziomie mogli zobaczyć sympatycy pięściarstwa w hali przy ulicy Ogrodowej w Słupsku. Odbył się tam mecz pomiędzy reprezentacją SKB Czarni a drużyną Niemiec z okręgu HKB Stralsund. Wynikiem 10:8 wygrała drużyna SKB Energa Czarni.

Mecz bokserski pomiędzy drużynami SKB Energa Czarni a pięściarzami okręgu HKB Stralsund to kolejny sprawdzian w ramach edycji „Ring wolny z Energą”. Jak zawsze nie zawiedli kibice boksu, którzy w wypełnionej po brzegi hali obejrzeli jedenaście walk, z tego dziewięć punktowanych. Odbyły się one w kategorii młodzik, kadet, junior i seniorów.

Może nie jest to ten najwyższy poziom, ale walki są zacięte – mówi Marek Pałucki, prezes SKB Energa Czarni. – Widzieliśmy przed chwilą walkę Łoniewsiego, seniora, i było widać, że to mocny boks, sypały się tam potężne ciosy. Niemcy generalnie przyjechali ze Stralsundu, ale w meczu uczestniczą trzy kluby: ze Stralsundu, Rostocku i Greifswaldu. To mocna paka, ale my też nie pozostajemy dłużni i zasilamy się zawodnikami z innych klubów. Chcieliśmy, aby tu w Słupsku wystąpił Kamil Majdański, ale niestety na razie zrobił on rozbrat z boksem, Borkowski miał boksować, ale dla niego nie przywieziono zawodnika w jego wadze, no i mamy też naszego zawodnika Ilyę, który jest Ukraińcem, mieszka w Darłowie, a trenuje w Słupsku, i chce dla naszych barw boksować.

Pięściarze, których oglądaliśmy w ringu należą do europejskiej czołówki młodzieżowej boksu olimpijskiego. Na dziewięć punktowanych walk drużyna Słupska, wzmocniona zawodnikami klubów Pomorza, wygrała pięć, a goście z Niemiec – cztery. W pierwszej walce Łukasz Stępniewski w wadze do 60 kg pokonał jednogłośnie na punkty Oudai Kakaha. Nie brakowało też walk zakończonych przed czasem. W wadze do 90 kg reprezentant Niemiec Denniz Teetzen wygrał przez rsc w drugiej rundzie z Aleksandrem Olkowskim. Kolejny pojedynek w wadze do 52 kg pomiędzy Nikodemem Bujalskim, a Zaky Subhaia zakończył się w 3. rundzie – zawodnik HKB Niemiec został poddany przez sekundanta. Walka w wadze 75 kg przyniosła sukces niemieckiemu zawodnikowi Canowi Krasnemu, który wygrał 2:1 z Błażejem Dunajskim. Dość niespodziewanie swoją walkę w wadze do 64 kg przegrał czołowy senior Polski Karol Osipowicz, który uległ 1:2 Niemcowi Agasiemu Margaryanowi. Pięściarz reprezentujący SKB Energa Czarni Ilya Hladkyj, uległ kontuzji stawu kolanowego, co uniemożliwiło mu dalszą walkę – przegrał z Fredikiem Chatchatryanem.

Pozostałe walki wieczoru zakończyły się zwycięstwem pięściarzy SKB Energa Czarni: Wiktor Iwaszko wygrał z Niklasem Pieperem, Michał Łoniewski był lepszy od Garabeta Gewro, a Hubert Krasuski od Floriana Humbolta. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.