K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bursztyn Cup 2018

0

W hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach odbył się III Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej „Bursztyn Cup”. Uczestniczyli w nim piłkarze z rocznika 2010. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Trójmiasta, Arka SI Gdynia I.

Najpopularniejszą dyscypliną sportową wśród dzieci pozostaje piłka nożna. Kluby zajmują się szkoleniem najmłodszych chętnie uczestniczą w turniejach, w których zespoły z różnych regionów mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich i porównania z innymi zespołami. Do rywalizacji o „Bursztyn Cup” przystąpiło jedenaście drużyn z Pomorza. Po dwa zespoły wystawiły kluby Arki Gdynia, Gwardii Koszalin i Akademii Piłkarskiej Gryf Słupsk. Andrzej Staszewski, prezes UKS GAP Bruskowo Wielkie jest bardzo zadowolony z tego, że udział w turnieju biorą wiodące kluby pomorskie. Nie trzeba ich nawet specjalnie namawiać. Zapowiada też turniej starszych roczników, który odbędzie się w grudniu.

Mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Grano jeden raz 10 minut. Trzeba przyznać, że nie wszystkie drużyny prezentowały jednakowy poziom wyszkolenia, ale woli walki młodym futbolistom nie brakowało. Andrzej Staszewski podkreśla, że trudno jest wymagać od dzieci nie wiadomo jakiego poziomu. Ważne jest to, że chcą grać, doskonalić swoje umiejętności. Mają też skąd czerpać wzorce, ponieważ Arka Gdynia należy do jednej z najlepszych szkółek piłkarskich. Młodym zawodnikom nie brakuje też ambicji i serca do walki.

Pierwszą grupę, w której grało sześć zespołów wygrała Gwardia Koszalin I, która zdobyła 13 punktów. O jeden punkt wyprzedziła drużynę UKS GAP Bruskowo Wielkie. Miejsce trzecie z 10 punktami zajęła Arka SI Gdynia II, na miejscu czwartym z sześcioma punktami uplasowała się Sparta Sycewice piąta pozycja przypadła zespołowi AP Gryf Słupsk czerwoni. Stawkę tej grupy zamknął zespół LUKS Żelki Żelkowo, w którym grało najwięcej dziewczynek. W grupie drugiej bezkonkurencyjna była drużyna Arki SI Gdynia I, która zdobyła komplet punktów, strzelając przeciwnikom 17 goli i nie tracąc żadnego. Miejsce drugie zajęła bardzo ambitnie grająca drużyna UKS Orliki Kończewo. Kolejne miejsca zajęły AP Gryf Słupsk niebiescy, Gwardia II Koszalin i SAPA Rumia Janowo.

W pierwszym półfinale naprzeciw siebie stanęły zespoły Gwardii Koszalin I i Orlików Kończewo. O awansie do finału musiały zadecydować rzuty karne, ponieważ w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. W rzutach karnych 1:0 wygrał Koszalin. Podobnie wyglądał drugi półfinał, w którym zmierzyły się Arka SI Gdynia I z UKS GAP Bruskowo Wielkie. Licznie zebrani na widowni kibice nie zobaczyli również bramek, a karne lepiej wykonywali zawodnicy z Gdyni, którzy strzelili 4 bramki, o jedną więcej od Bruskowa. W wielkim finale spotkały się renomowane firmy piłkarskie z Pomorza Arka SI Gdynia I oraz Gwardia Koszalin I. Górą byli zawodnicy z Trójmiasta, którzy wygrali 2:0. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy drużynami Bruskowa i Kończewa zakończył się wynikiem remisowym 0:0. W rzutach karnych złotą bramkę na wagę trzeciego miejsca strzelił Filip Piechowski, zawodnik UKS GAP Bruskowo Wielkie.

W 33 rozegranych meczach strzelono 107 bramek. Królem strzelców z sześcioma bramkami został Maciej Popielarski z drużyny Arka SI Gdynia I. Najlepszym bramkarzem został Maksymilian Ringwelski z UKS GAP Bruskowo Wielkie. Najlepszą zawodniczką turnieju została Milena Janowska z LUKS Żelki Żelkowo. Tytuł MVP przyznano Filipowi Szymańskiemu, zawodnikowi UKS Orliki Kończewo. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.