K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Feralny odcinek

0

Dzisiaj, 20 listopada, w godzinach porannych na drodze ze Słupska do Bierkowa doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Okoliczności i przyczyny kolejnego w tym roku zdarzenia na tym odcinku ustala słupska policja.

W kolizji na wylotówce ze Słupka uczestniczyły dwa auta marek Opel i Renault. Jak ustalili funkcjonariusze, przyczyną zdarzenia był brak zachowania należytej ostrożności przy manewrze wyprzedzania.

Kierowca renault megane wyprzedzał pojazd, który znajdował się przed nim. W trakcie tego manewru kierowca, który znajdował się wcześniej, nie upewniwszy się – jak wskazują na to wstępne ustalenia policjantów – rozpoczął manewr wyprzedzania, zajeżdżając drogę kierowcy megane. To spowodowało zdarzenie drogowe, w wyniku którego kierujący renault zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w przydrożne drzewo – mówi nadkom. Robert Czerwiński, oficer prasowy KMP w Słupsku.

Na szczęście w wyniku groźnie wyglądającego wypadku nikt nie został poszkodowany. Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Winnym spowodowania zagrożenie na drodze uznany został kierowca opla, którego policjanci ukarali mandatem. Funkcjonariusze drogówki apelują, aby przy szybko zmieniających się warunkach pogodowych zachować szczególną ostrożność. Warto także pomyśleć już o zmianie ogumienia na zimowe. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.