K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rekord niebieskich bohaterów

0

Rekordową kwotę z 1 procenta podatku za rok 2017 uzyskało Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Z tego tytułu na konto stowarzyszenia wpłynęło blisko 42 tysiące złotych. To ponad 4 razy więcej niż rok wcześniej!

Efekt akcji „Niebiescy Bohaterowie” przerósł oczekiwania jego organizatorów. W listopadzie ubiegłego roku dzieci z Niebieskiego Skarbu wcieliły się w superbohaterów i uczestniczyły w profesjonalnej sesji fotograficznej. Działania wpisały się w kampanię promującą stowarzyszenie i możliwość przekazania 1 procenta z podatku za rok 2017 właśnie tej organizacji pożytku publicznego. Pozytywny przekaz i wolontariat ambasadora Niebieskich Bohaterów Konrada Blocha, który odwiedził około 70 miejsc w Lęborku, przełożyły się na sukces zbiórki.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.niebiescybohaterowie.pl – mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes stowarzyszenia „Niebieski Skarb”. – Dzięki ambasadorowi udało nam się zebrać czterokrotnie większą kwotę niż w ubiegłym roku. Jest to kwota prawie 42 tysięcy złotych, za co dziękujemy.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” powstało w 2013 roku. Zajmuje się, między innymi finansowaniem, współfinansowaniem oraz organizacją terapii i rehabilitacji dzieci z autyzmem. Prowadzona jest też grupa wsparcia dla rodziców i opiekunów „Niebieska Dłoń”.

To jest również pomoc psychologiczna – mówi Ewelina Krzyżanowska ze stowarzyszenia „Niebieski Skarb”. – Spotykamy się co dwa tygodnie i to też jest duże wsparcie dla rodzica.

Nasze dzieciaczki potrzebują specjalnej rehabilitacji – dodaje Wioletta Tubacka ze stowarzyszenia „Niebieski Skarb”. – To hipoterapia, logopedia, gimnastyki SI, terapii ręki i innych. To są terapie bardzo kosztowne, więc na pewno każda złotówka, którą dostaliśmy zostanie pożytkowana bardzo mądrze.

Pozyskane środki finansowe pozostają na miejscu, czyli w powiatach lęborskim i wejherowskim, umożliwiając wsparcia rehabilitacyjne mieszkających tu podopiecznych stowarzyszenia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.