K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jesteśmy Polką i Polakiem

0

Jesteśmy Polką i Polakiem” – takie było hasło przewodnie niepodległościowego apelu w Szkole Podstawowej nr 7 im. Bohaterów Westerplatte w Lęborku. Gośćmi uroczystości były dzieci z pozostałych szkół podstawowych i przedszkoli funkcjonujących na terenie miasta.

Klasy pierwsze szkół podstawowych oraz grupy dzieci z przedszkoli miejskich odwiedziły w środę, 21 listopada, Szkołę Podstawową nr 7 im. Bohaterów Westerplatte w Lęborku z Oddziałami Gimnazjalnymi. Powód wizyty był wyjątkowy – patriotyczny apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości pod hasłem „Jesteśmy Polką i Polakiem” uczestniczył także Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. Podkreślił on, że takie spotkania odbywały się też w innych placówkach i instytucjach.

Obchody w sali sportowo-widowiskowej rozpoczęto od hymnu Polski. Następnie zaprezentowano program artystyczny, przygotowany z myślą o niepodległościowej rocznicy. Publiczność chętnie włączała się do śpiewu, a repertuar był dzieciom dobrze znany. Wykonano również reprezentacyjny polski taniec narodowy – poloneza.

Zaangażowanie i trud włożony w organizację uroczystości z biało-czerwonymi flagami w tle został doceniony przez małych gości zaproszonych do lęborskiej Siódemki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.