K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Charytatywna akcja w ZSI

0

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zorganizowali akcję pomocy dla 10-letniego Kubusia. Chłopiec chory od urodzenia na przepuklinę oponowo-rdzeniową musi przejść pilnie operację kosztującą 14 tysięcy złotych.

Szkoła już od kilku lat prowadzi akcję wspierającą zbiórkę środków na leczenie Kuby. Chłopiec cierpi na wiele schorzeń uniemożliwiających mu normalne funkcjonowanie. Po latach ciężkiej rehabilitacji potrafi poruszać się za pomocą specjalnych ortez i kul, nadal jednak potrzebuje leczenia. Obecnie Kuba musi przejść operację z powodu nawrotu zniekształcenia stóp. Jej koszt to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pomóc w uzbieraniu tej kwoty chcą uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

Jest to chłopiec bardzo radosny pomimo dysfunkcji, które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie – mówi nauczycielka ZSI Maria Lelakowska, koordynatorka akcji. – W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć działalność. Są to już nie tylko nakrętki – które dotąd zbieraliśmy – ale także zużyte telefony, tablety, laptopy, baterie, płyty CD/DVD, tusze do drukarek atramentowych. Większość tych rzeczy idzie do utylizacji, natomiast baterie oddawane są na złom.

Zebrane rzeczy trafią do recyklingu, a pozyskane w ten sposób pieniądze powędrują na leczenie Kuby. Punkt zbiórki znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Koszalińskiej. Organizatorzy zachęcają też inne instytucje do włączenia się w charytatywną inicjatywę. Udział w akcji zadeklarowała już Akademia Pomorska. Szkoła oferuje także pomoc przy transporcie większej ilości rzeczy przeznaczonych do utylizacji. Zbiórka na leczenie chłopca będzie trwała do zakończenia roku szkolnego. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.