K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nordic walking z Mikołajem

0

VI Mikołajkowe Nordic Walking odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 grudnia. Kijkarze, którzy zgłoszą się do udziału w rajdzie, wyruszą z Obliwic w powiecie lęborskim i przemierzą tak zwaną zieloną trasę.

Mieszkańców powiatu lęborskiego raczej nie trzeba namawiać do chodzenia o kijkach. W ciągu roku odbywają się liczne rajdy amatorów tej konkurencji, w tym większość organizowana jest na terenie miejscowości gminy Nowa Wieś Lęborska. Już w najbliższą sobotę, 1 grudnia, zaplanowano szóstą edycję Mikołajkowego Nordic Walking.

Zainteresowani udziałem w wydarzeniu zaproszeni są tego dnia do enklawy ekologiczno-historycznej w Obliwicach. Rejestracja uczestników rozpocznie się około godz. 9. Otwarcie imprezy wraz z pokazem prawidłowej techniki nordic walking nastąpi o godz. 10.30. Pół godziny później kijkarze wyruszą w blisko 8-kilometrową zieloną trasę. Przemaszerują przez, między innymi, Janisławiec i Garczegorze, by powrócić do Obliwic. Na zakończenie mikołajkowego marszu bez rywalizacji zaplanowano biesiadę z kiermaszem.

Dla tych, którzy dokonają zgłoszenia uczestnictwa elektronicznie, poprzez portal Chodzezkijkami.pl na stracie czekać będzie niespodzianka, czyli czapka Mikołaja, natomiast pokonując metę zdobędą tytuł „Mikołaja Nordic Walking 2018”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.