K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Na budowie przy Żeromskiego

0

Od kilku dni trwają prace przy budowie nowych miejsc postojowych przy ulicy Żeromskiego w Lęborku. Parking na około 50 pojazdów jest realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj.

Przy ulicy Żeromskiego rozpoczęto kolejne prace związane z budową Lęborskiego Węzła Przesiadkowego. Na długości około 140 metrów powstanie parking wyłożony kostką kamienną.

W marcu bieżącego roku podpisana została umowa z firmą Usługi Ogólnobudowlane Leszek Piechowski z Pogorszewa na wybudowanie miejsc parkingowych przy ulicy Żeromskiego – informuje Aleksandra Mielewczyk-Krawczyk z Urzędu Miejskiego w Lęborku. – Powstanie około pięćdziesięciu miejsc, a tej liczbie dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Warta ponad 230 tysięcy złotych parkingowa inwestycja realizowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj.

Najpierw została opracowana dokumentacja projektowa, uzyskano pozwolenie na budowę i kilka dni temu rozpoczęto roboty budowlane – wyjaśnia Aleksandra Mielewczyk-Krawczyk. – Zadanie realizowane jest w ramach większego projektu pod nazwą Lęborski Węzeł Przesiadkowy, który jest dofinansowany ze środków unijnych w wysokości 85 procent.

Jednocześnie w tym rejonie miasta (zgodnie z harmonogramem) prowadzona jest budowa tunelu pod torami łączącego lęborski dworzec PKP z ulicą Żeromskiego. Przetarg na wykonanie tunelu wygrała firma WANT sp. z o.o z Tczewa. W ramach wartego ponad 6,5 miliona złotych zadania podziemne przejście w kierunku ulicy Żeromskiego zostanie przedłużone o 25 metrów, wybudowane będą zadaszone schody, odwodnienie oraz winda. Prace mają potrwają do końca marca 2019 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.