K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koncert Andrzeja Radajewskiego

0

W piątek, 30 listopada, w Stacji Kultura w Lęborku odbędzie się koncert Andrzeja Radajewskiego z zespołem. Lęborski gitarzysta i wokalista będzie promował swoją płytę pod tytułem „Rozmowa z deszczem…”. Wstęp będzie bezpłatny.

Koncerty i promocja regionalnych artystów pod patronatem Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata” odbywają się cyklicznie od dwóch lat. W ramach działań, których pomysłodawcą była grupa entuzjastów muzyki – a wód nich Wiesław Karpik – zaplanowano w najbliższym czasie występ Andrzeja Radajewskiego z zespołem.

Zapraszam na koncert do Stacji Kultura – mówi perkusista Wiesław Karpik. – Będą grali ludzie, którzy uwielbiają muzykę bluesową, rockową. Będzie to koncert akustyczny.

Wspólnie z Andrzejem Radajewskim i Wiesławem Karpikiem wystąpi również Georg Laaß (Niemcy), gitara basowa oraz Zenon Głowienka z Nowego Dworu Wejherowskiego, harmonijka ustna. Podczas koncertu zostanie wykonany rock akustyczny z elementami orientu, bluesa i folku.

Koncert będzie prezentacją piosenek w myśl motta Marka Piekarczyka, czyli szanujmy i grajmy polskie piosenki – wyjaśnia Andrzej Radajewski. – W repertuarze będą wyłącznie polskie piosenki. Prawie, bo znajdzie się jeden wyjątek bardzo ze mną związany, a to węgierskiej Omegi piosenka Dziewczyna o perłowych włosach. To nie będzie koncert głośny, typowo rockowy. Będzie to taka pastelowa muzyka z przewaga grania akustycznego. Tak się złożyło, że koncert będzie w Andrzejki. Myślę, że taki jesienny wieczór z muzyka też będzie przyjemny i może stanowić prolog do późniejszej zabawy.

Koncert będzie też okazją do promocji płyty Andrzeja Radajewskiego zatytułowanej „Rozmowa z deszczem…”.

Na tej płycie jest 11 utworów – mówi Andrzej Radajewski. – Są tam cztery moje kompozycje. Poza nimi dzieła coverowe. Chce pokazać moje muzyczne korzenie, chociażby stary dobry rock takich zespołów jak Pink Floyd czy Led Zeppelin. Marzyłem o takiej płycie od ponad trzydziestu lat. Nagrywaniu tej płyty towarzyszyło dużo radości i serca. Mam nadzieję, że będzie to słychać także podczas koncertu.

Andrzej Radajewski z muzyką związany jest od dawna. Nauczył się gry na gitarze, uczęszczając do 7 klasy szkoły podstawowej. O swojej pasji mówi, że „Jest to świetna forma doładowania akumulatora”. Aby uczestniczyć w piątkowym koncercie, wystarczy przyjść do Stacji Kultura o wyznaczonej godzinie. Wstęp będzie bezpłatny. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.