K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Inwestycja w powietrze

0

Urząd Miejski w Słupsku zakupił nowe urządzenia do pomiaru jakości powietrza w mieście. System składa się z pięciu czujników oraz stucalowego wyświetlacza LED.

Temat stanu jakości powietrza i uciążliwego smogu każdej zimy powraca jak bumerang. Władze Słupska niejednokrotnie chwaliły się tym, że słupszczanie bez obaw mogą oddychać pełną piersią, podczas gdy mieszkańcy innych aglomeracji duszą się oparach toksyn. Teraz te informacje będzie można faktycznie zweryfikować za pomocą zakupionych przez ratusz urządzeń.

Magistrat właśnie rozstrzygnął przetarg na dostawę i obsługę systemu do monitorowania jakości powietrza, którym oddychamy. W jego skład wchodzi pięć czujników oraz stucalowy wyświetlacz LED. Czujniki będą dokonywać pomiarów najgroźniejszych dla organizmu człowieka pyłów PM10 i PM2,5 oraz temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza. Słowem, pełen zestaw informacji dla osób, które chciałyby wybrać się na dłuższy spacer po mieście.

Wiadomości będą prezentowane na wspomnianym szerokokątnym wyświetlaczu, ale także online. Wykonawca zamówienia uruchomi zdalny system przetwarzania danych, dzięki któremu aurę w Słupsku będzie można sprawdzić także na smartfonie po wcześniejszym zainstalowaniu w nim dedykowanej aplikacji. Wszystkie pomiary będą oczywiście odbywać się w czasie rzeczywistym.

Czujniki mogą być montowane na słupach i budynkach. Sprzęt został objęty 24-miesięczną gwarancją. W przetargu złożona została tylko jedna oferta firmy Global Innovative Solutions z Katowic. Przedsiębiorstwo całość zamówienia wykona za nieco ponad 66 tysięcy złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.