K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tragiczna wiadomość

0

W minioną niedzielę do mieszkańców Lęborka dotarła kolejna smutna wiadomość. Nie żyje 13-letni Janek. Chłopiec walczył w szpitalu o życie po pożarze kamienicy przy ulicy rtm. Witolda Pileckiego, do którego doszło w nocy z 30 września na 1 października tego roku.

To kolejny tragiczny skutek pożaru kamienicy przy ulicy rtm. Witolda Pileckiego w Lęborku. Przypomnijmy – do zdarzenia doszło w nocy z 30 września na 1 października. Wówczas ewakuowano 25 osób. Poważnie poszkodowane zostały przede wszystkim dzieci, w tym trójka rodzeństwa. Na początku października przekazana została informacja, że jedna z poszkodowanych niestety straciła życie. Była to 16-letnia Agata.

To jednak nie koniec tragedii tej rodziny. Dwa miesiące po zdarzeniu, które wstrząsnęło nie tylko lokalną społecznością, miasto ubiegła kolejna smutna wiadomość. W niedzielę, 2 grudnia, zmarł 13-letni Janek. Chłopiec był hospitalizowany w Wielkopolskim Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim. W poniedziałek, 3 grudnia, mieszkańcy zamierzają spotkać się na podwórku kamienicy przy ul. Pileckiego, aby uczcić pamięć niewinnych ofiar pożaru.

To nie jedyne działania podejmowane przez lęborczan mające pomóc rodzinie. Do takich można zaliczyć również koncert charytatywny na rzecz poszkodowanych chłopców. W obecnej sytuacji zebrane środki finansowe będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację najmłodszego z rodzeństwa, czyli Maćka.

Podejrzany o podłożenie ognia w lęborskiej kamienicy 18-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska nadal przebywa w areszcie tymczasowym.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.