K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Michalskiego po nowemu

0

W parku im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku na nowo zagospodarowano teren od strony ronda Solidarności, alei Sybiraków i ulicy 1 Maja. Efekt tak zwanej zielonej rewolucji będzie widoczny wiosną przyszłego roku.

Drzewka liściaste i iglaste oraz krzewy, krzewinki i byliny pojawiły się w części parku im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku.

Przy alei Sybiraków również zostały nasadzone rośliny kwitnące – mówi Małgorzata Janczak z Urzędu Miejskiego w Lęborku. – Ziemia została wyczyszczona, wyplewiona oraz wykorowana. Dokonano też pielęgnacji istniejącego drzewostanu, a drzewostan, który nie spełniał wymogów programu został usunięty.

W przyszłym roku na terenie uczęszczanego przez lęborczan parku dosiana zostanie trawa, dostawione będą dodatkowe ławki i kosze na śmieci. Pojawią się też budki dla ptaków i owadów oraz tabliczki informujące o najciekawszych gatunkach roślin.

Najpiękniej będzie wiosną – zapewnia Małgorzata Janczak. – W tej chwili widzimy pierwsze efekty pracy firmy, która wykonywała to zadanie. Brakuje jeszcze małej architektury, która zostanie dostawione już wiosną.

Działania realizowane są w ramach projektu „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork”. Ma on służyć rozwojowi i zagospodarowaniu terenów zielonych w mieście przy jednoczesnym wzbogacaniu o nowe nasadzenia oraz przestrzeń umożliwiającą aktywne spędzanie czasu.

W ramach tego programu zagospodarowanych zostanie jedenaście obszarów w mieście – uzupełnia Małgorzata Janczak. – Obszary, które już są w realizacji to park Michalskiego i staw przy ulicy Gdańskiej w parku Chrobrego, a pozostałe obszary to cztery tereny przy ulicy Sportowej, park przy Czołgistów, minipark, park za starostwem powiatowym i parki przy stawach przy ulicy Gierymskiego.

Zielona rewolucja na terenie Lęborka będzie prowadzona do końca 2019 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.