K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Futbol przedszkolaków

0

W hali Gryfia odbyły się „Zimowe Mistrzostwa Słupska Przedszkolaków” w Halowej Piłce Nożnej – Słupsk 2018. W turnieju wystąpiły drużyny z dwudziestu dwóch słupskich przedszkoli w tym trzech oddziałów przyszkolnych.

O grze w piłkę nożną marzą prawie wszyscy mali chłopcy, ale też coraz częściej i dziewczynki chcą grać jak Leo Messi czy Robert Lewandowski. Blisko 300 młodych piłkarzy w wieku od trzech do siedmiu lat na czterech boiskach hali Gryfia wcieliło swoje marzenie w życie i wzięło udział w Mistrzostwach Słupska Przedszkolaków. W imprezie uczestniczyła rekordowa liczba 22 przedszkoli. Każde z nich wystawiło dziesięcioosobową reprezentację, z czego pięcioro grało w polu plus bramkarz.

Z roku na rok jest coraz lepsza organizacja i coraz lepiej przygotowane przedszkola – mówi Jolanta Karska, organizator turnieju. – Placówki walczą o dwa puchary fair play i to zobowiązuje do dopingu, do przebrania, do gadżetów. W okolicach Dnia Dziecka organizujemy letnie mistrzostwa przedszkolaków, a w teraz zimowe.

Mecze trwały po siedem minut, a zmiany zawodników dokonywano jak w hokeju. O tym, że piłka jest jedna, a bramki są dwie nie trzeba było małym futbolistom mówić – walczyli o każdą piłkę i każdego gola. Taki turniej dla najmłodszych, to nie tylko zabawa. W ten sposób można zaszczepić w dzieciach miłość do sportu, a do do piłki nożnej w szczególności. Nie zabrakło również dopingujących na trybunach koleżanek i kolegów jak oraz nauczycielek z przedszkoli, a także rodziców. Dobry doping to jakby jeden zawodnik więcej na boisku. Najmłodsi futboliści stworzyli niezwykle interesujące widowisko, charakteryzujące się zaciętością, ale i grą zgodną z zasadami fair play.

Łącznie rozegrano 50 meczów, w których strzelono 69 bramek. Wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsca, za co otrzymały puchary, a każdy zawodnik złoty medal. Dodatkowo, dzięki środkom z budżetu obywatelskiego, przedszkola otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Nagrody przekazał również Polski Związek Piłki Nożnej. Specjalne puchary fair play głosami opiekunów wszystkich placówek, otrzymały przedszkola nr 7 i 15 jako wyróżniające się kibicowaniem i przebraniami. Organizacja tak dużej imprezy to zasługa Jolanty i Zbigniewa Karskich z Uczniowskiego Klubu Sportowego Byki Słupsk oraz wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu „Panda” przy Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

Niestety, okazuje się, że mogą to być ostatnie mistrzostwa przedszkolaków.

Budżet obywatelski nie był nam przychylny, więc nie wiem, czy w przyszłym roku mistrzostwa zrobimy – zastanawia się Jolanta Karska. – Uśmiechamy się szeroko do włodarzy miasta. Zabraklo na osiemdziesięciu głosów, ale będziemy aplikować o środki.

Może włodarze Słupska staną na wysokości zadania i nie pozwolą wykreślić tej jedynej tak radosnej imprezy piłkarskiej organizowanej dla przedszkolaków. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.