K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowowiejskie drogi

0

Na terenie gminy Nowa Wieś Lęborka udało się wykonać większość planowanych w tym roku inwestycji drogowych. Jeszcze w grudniu ma być utwardzony i wyłożony płytami jumbo odcinek drogi w miejscowości Mosty.

Dla społeczności wiejskich bardzo istotna jest budowa ciągów komunikacyjnych umożliwiających bezpieczne poruszanie się, przede wszystkim ze względu na dzieci uczęszczające do szkół. Na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska udało się wykonać, między innymi, zgłaszaną przez mieszkańców do realizacji ścieżkę pieszo-rowerową w Garczegorzu. To jednak nie jedyne zadanie, które wykonano w tym roku.

Droga z płyt jumbo od Czarnówka do Kanina (500 metrów) z dofinansowaniem, droga w Łebieniu z dofinansowaniem, chodnik przy ulicy Mostowej w Nowej Wsi zrobiliśmy, a teraz trwa dalsza budowa, żeby połączyć ten odcinek z ulicą Dworcową – wylicza Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska. – Dróg zrobiliśmy naprawdę dużo. Oprócz tego robiliśmy drogi z płyt jumbo z funduszu sołeckiego w wielu miejscowościach.

Jednocześnie wójt nowowiejskiej gminy przyznaje, że potrzeb jest zdecydowanie więcej. On też chciałby zrobić więcej, ale trzeba liczyć się pieniędzmi, więc robione jest to, na co gminę stać. Jeszcze do końca tego roku utwardzony i wyłożony płytami jumbo zostanie odcinek drogi w miejscowości Mosty.

Płyty mamy już kupione i po otrzymaniu pozwolenia ze starostwa natychmiast przystępujemy do robót – zapewnia wójt Ryszard Wittke. – To będzie ostatni odcinek dróg z tegorocznego funduszu. Ludzie mieli prawo się denerwować, ale procedury trwały ze względu na przebiegające w tym terenie tory. Tam, gdzie droga biegnie w pobliżu torów musi być pozwolenie na budowę. W innej sytuacji wystarczyłoby zgłoszenie.

Wykonanie planowanego przedsięwzięcia w Mostach umożliwi bezproblemowy dojazd do jednego z większych osiedli domów jednorodzinnych na terenie tej miejscowości. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.