K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Świąteczna wieczerza

0

Caritas przy parafii św. Jacka w Słupsku zaprasza na coroczną przedświąteczną Wigilię. Bożonarodzeniowa impreza odbędzie 15 grudnia tradycyjnie już w hali sportowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Jak co roku słupski Caritas wyciąga pomocną dłoń do osób samotnych oraz potrzebujących i zaprasza ich na wspólną Wigilię. Organizatorzy spotkania, na które od trzynastu lat przychodzą setki osób, zapewniają nie tylko ciepły świąteczny posiłek, ale przede wszystkim celebrowanie bożonarodzeniowej wieczerzy w rodzinnej atmosferze. Po zaproszenia można się zgłaszać do siedziby organizacji.

Tradycyjnie Wigilię robimy w soboty, w tym roku – 15 grudnia – mówi Lidia Matuszewska, prowadząca Caritas przy parafii św. Jacka w Słupsku. – Po zaproszenia przychodzimy codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 12. Jest jeszcze sporo wolnych miejsc, dlatego proszę, jeśli jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał lub nie wiedział o tym, aby przyjść i odebrać zaproszenie. Czekamy na wszystkich – samotnych, niepełnosprawnych, na każdego. To jest już Wigilia miejska.

Caritas zapewnia, że tegoroczna Wigilia zostanie przygotowana „na bogato” i na pewno nie zabraknie składników na świąteczne potrawy. Dzięki wsparciu i uprzejmości darczyńców udało się zebrać sporą ilość jedzenia, które powędruje na bożonarodzeniowy stół.

W tym roku wyjątkowo będziemy mieć ryby niemrożone, świeże, przyjadą w piątek rano, gotowe, oczyszczone – mówi Lidia Matuszewska.

W zeszłym roku Wigilia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zgromadziła 1200 osób. Z doświadczenia organizatorów wynika, że pojawiają się na niej głównie osoby starsze i samotne, które nie chcą spędzać świąt w pustym domu. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.