K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

0

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz Gmina Słupsk zapraszają turystów i mieszkańców regionu na coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który tym razem odbędzie się dwukrotnie – 9 i 16 grudnia w godzinach od 10 do 16.

Dla odwiedzających organizatorzy jak co roku przygotowali bogaty kiermasz rękodzieła regionalnych twórców oraz stoiska kół gospodyń wiejskich, przy których będzie można skosztować gorącego bigosu, barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami oraz aromatycznego grzanego wina. Nie zabraknie ryb na świąteczny stół, staropolskich pierników dojrzewających, zakwasu buraczanego, domowych przetworów, swojskiej kiełbasy, rozgrzewających nalewek i wielu innych produktów.

Chętni mogą także wziąć udział w warsztatach, które pozwolą zapoznać się ze sztuką wykonywania tradycyjnych ozdób ze słomy i słomkowych łańcuchów oraz lepienia świec z wosku pszczelego. Przy piecu chlebowym odbywać się będzie nauka wypieku tradycyjnego pomorskiego piernika. Dodatkowo dzieci i dorośli będą mogli wykazać się artystycznymi zdolnościami w dekorowaniu pierników lukrową masą. Muzealnicy informują, że w Zagrodzie Albrechta rozdawane będzie wigilijne sianko. (jwb)

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.