K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szkoła rodzenia

0

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku organizuje szkołę rodzenia dla kobiet, które ukończyły 21. tydzień ciąży. Pierwsze zajęcia zostały zaplanowane na 19 grudnia.

Trwają już zapisy na bezpłatne warsztaty w szkole rodzenia w słupskim szpitalu. Kurs będzie prowadzony przez pracowników placówki, między innymi przez ginekologów, neonatologów, położne i psychologów.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku wznawiamy działalność szkoły rodzenia, która wcześniej funkcjonowała w Ustce, kiedy tam był oddział położniczo-ginekologiczny – mówi rzeczniczka prasowa placówki Monika Zacharzewska. – Teraz szkoła rodzenia będzie działała na terenie szpitala w budynku pralni, mieszczącym się obok budynku administracyjnego. Na pierwszym piętrze mamy tam ładną, przestronną salę, gdzie zapraszamy już wszystkie chętne panie – z osobami towarzyszącymi, jeśli mają ochotę – na pierwsze zajęcia 19 grudnia o godzinie 17. Zapraszamy panie, które ukończyły 21. tydzień ciąży, cyklicznie, raz w tygodniu – przed południem i po południu, aby panie miały komfort uczestnictwa w nich.

Podczas cyklu zajęć uczestniczki poznają w szczegółach cały przebieg ciąży. Wykładowcy poruszą tematy zasad zdrowego odżywiania i wpływu stylu życia na dziecko. Przedstawią korzyści i zagrożenia wynikające z wyboru cięcia cesarskiego. Specjaliści opowiedzą również o pierwszych dniach połogu oraz omówią wszystkie aspekty przeprowadzenia samego porodu. Pacjentki dowiedzą się też o metodach farmakologicznych i niefarmakologicznych łagodzenia bólu porodowego. Poruszona będzie również kwestia karmienia piersią i wsparcia w trakcie laktacji. Oprócz zajęć grupowych istnieje także możliwość wzięcia udziały w konsultacjach indywidualnych. Zapisy odbywają się na bieżąco pod numerem telefony 696 275 622. Wymagane jest jedynie skierowanie od prowadzącego ciąże lekarza ginekologa. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.