Siatkarski turniej z Energą

0

W hali sportowej Gimnazjum nr 2 przy ulicy Sobieskiego w Słupsku odbył się ogólnopolski turniej z Energą w siatkówce kadetek o puchar prezydenta miasta.

Ostatnio tak bywało, że siatkarki Czarnych Słupsk częściej brały udział w turniejach poza Słupskiem niż w swoim rodzinnym mieście. Chcąc wynagrodzić sympatykom siatkówki tę nieobecność na domowym parkiecie Towarzystwo Piłki Siatkowej Energa Czarni Słupsk zorganizowało na koniec sezonu 2018/2019 ogólnopolski turniej. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów: UKS Bukowe 29 Szczecin, Morena Miastko, UKS Culmen Chełmno dwa zespoły MKS Koszalin oraz gospodarze TPS Energa Czarni Słupsk. Zespoły złożone były z kadetek. Mecze grano systemem „każdy z każdym”, dwa sety do 25 zdobytych punktów, bez względu na wynik.

Dawno nie organizowaliśmy turnieju – mówi Marek Majewski, trener Energi Czarnych Słupsk. – Uczestniczą w nim drużyny kadetek z rocznika 2003 i młodsze. Poziom jest wyrównany, ale na razie udało nam się wygrać trzy mecze po 2:0 i z tego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Wśród kibiców pojawiły się byłe siatkarki Czarnych – Edyta Kubarko i Marta Kordus-Lipa – które dopingowały słupską drużynę. Wszystko za sprawą tego, że ich córki poszły w ślady swoich mam i grają w słupskim zespole Energa Czarni. Zawody stały na wysokim poziomie, a mecze były bardzo zacięte. W decydujących spotkaniach liczyły się nie tylko siatkarskie umiejętności, ale też długość ławki rezerwowych i siły, jakie poszczególne zawodniczki zachowały po kilku spotkaniach.

Jesteśmy bardzo zadowolone z tego szybkiego zwycięstwa – zapewniała Martyna Gałek z Energi Czarnych Słupsk po meczu ze Szczecinem. – To jest przeciwnik na dobrym poziomie, ale dzisiaj popełnił dużo błędów. Grałyśmy już nim kilka razy, ale na początku przegrywałyśmy. Teraz już wygrywamy. Bardzo chcemy ten turniej wygrać.

Nie spodziewały się takiego wyniku. Po prostu grały swoją najlepszą siatkówkę. Widać, że warto ciężko pracować na treningach, by później wygrywać turnieje. Podopieczne Marka Majewskiego wygrały ze Szczecinem 2: 0 w setach 25:20 i 25:21, w meczu z drużynami Chełmna były również zwycięstwa po 2:0. Z pierwszym zespołem wygrały 25:17 i 25:23, a drugi zespół pokonały 25:11 i 25:15.

Najwięcej emocji wywołało spotkanie z Koszalinem, które słupszczanki zremisowały 1:1. Pierwszy set należał do Czarnych, którego wygrały 25:22, w drugim górą był MKS Koszalin, który wygrał 25:23. Turniejowe triumfatorki wystąpiły w składzie: Daria Świerk, Maja Ziemianowicz, Martyna Damps, Martyna Gałek, Karolina Sikora, Michelle Kupracz, Natalia Kawecka, Sara Suryś, Natalia Macinkiewicz oraz Aleksandra Jasiurska. (opr. rkh)