K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bytovia i Niezapominajka

0

Na stadionie 650-lecia w Słupsku odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Słupska Oldbojów i Przedszkolaków w piłce nożnej. Zwycięzcami zostały drużyny Bytovii Bytów i Przedszkola Miejskiego Niezapominajka.

Takich zmagań i rywalizacji na stadionie 650-lecia jeszcze nie było. Główna płyta została podzielona na dwa boiska, na których rywalizowały drużyny oldbojów, natomiast na specjalnym miniboisku odbywały się zacięte mecze przedszkolaków. Można było bez trudu dostrzec, że sport nie zna wieku ani granic.

Cieszy nas, że tyle osób przyjechało – mówił Józef Konecki, organizator zawodów. – I starszych i młodszych. Łączy nas sport bez względu na wiek. Najmłodszy uczestnik ma 5 lat, a najstarszy już siedem dyszek. I to jest coś pięknego.

Drużyny oldbojów rywalizowały w dwóch grupach – dwie najlepsze awansowały do półfinałów. Jak przystało na rangę mistrzostw, mecze były bardzo zacięte, pełne dramaturgii oraz niespodziewanych rozstrzygnięć. Pierwszą parę półfinałową stanowiły drużyny Team Adamski i Bytovii Bytów. Bytovia uchodząca za faworyta mistrzostw, mając w swoim składzie znanych zawodników z boisk ligowych, pokonała Team Adamski 3:0. W drugiej parze półfinałowej zmierzyły się dwa słupskie zespoły No Name i Old&Young. Mecz zakończył się remisem 1:1. W tej sytuacji o wejściu do finału zadecydowały rzuty karne. Golkiper No Name obronił dwa i to dało drużynie awans do finału. Tak więc w finale spotkały się dwie godne siebie drużyny – No Name Słupsk i Bytovia Bytów. Po dogrywce i ostatecznym zwycięstwie 2:1 pierwszym mistrzem Słupska oldbojów została drużyna Bytovii Bytów. W małym finale, czyli w meczu o trzecie miejsce, zespół Old&Young pokonał renomowaną drużynę Team Adamski 4:2. Miejsca od piątego do dziesiątego zajęły zespoły: Oldbojs Ustka, FK Oldboje Słupsk, Oldboje Gminy Ustka, Zryw Kretomino, Drzewiarz Rzeczenica i Pomerania Słupsk. W 27 meczach, które stały na wysokim poziomie, strzelono ponad 60 bramek. Królem strzelców został Wojciech Pięta z Bytovii Bytów, najlepszym bramkarzem Marek Perkowski, a najwszechstronniejszym zawodnikiem Dariusz Kamiński – obaj z zespołu No Name.

Następne emocje piłkarskie – już w obsadzie międzynarodowej – dla panów niekiedy z brzuszkiem i po pięćdziesiątce w tym tygodniu.

21 i 22 czerwca rozgrywany będzie w Kobylnicy siódmy już turniej oldbojów „Kobylnica Cup” – zapowiada Józef Konecki. – Będzie 12 zespołów, a wśród nich cztery albo pięć z Kobylnicy. Czekam jeszcze na potwierdzenie z Belgii. Jak zwykle, będzie rywalizacja dwudniowa. Jest lekkie odmłodzenie składów, ale też poziom jest coraz wyższy. W każdej formacji.

Równie duże emocje piłkarskie towarzyszyły rozgrywkom przedszkolaków. Co prawda przystąpiły do nich tylko dwa przedszkola – Niepubliczne Akademia Malucha i Niezapominajka, ale za to wystawiły po dwie drużyny. Przy ogromnym dopingu rodziców ich pociechy starały się strzelić bramkę drużynie przeciwnej, co nie zawsze się udawało. Ostatecznie jedną bramkę więcej strzeliła pierwsza drużyna Przedszkola Miejskiego Niezapominajka zdobywając tytuł Mistrza Słupska.

Józef Konecki, który reprezentował Stowarzyszenie Sportowe FK Oldboje, zaznaczył, że wszyscy – zarówno oldboje jak i najmłodsi – zostali zwycięzcami. Za wielkie serce do gry oba przedszkola uhonorowane zostały pucharami Fair Play, a wszyscy uczestnicy medalami. Doping i piękny taniec cheerleaderek z Niezapominajki zagrzewający do rywalizacji uczestników mistrzostw został nagrodzony pucharem i medalami. Mistrzostwa profesjonalnie przeprowadzili sędziowie Tadeusz Tama, Roman Żurawski i Andrzej Osak. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.