K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kradli paliwo

0

Słupscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku ze sprawą kradzieży paliwa ze zbiorników pojazdów ciężarowych. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Do kradzieży paliwa dochodziło od początku tego roku na na terenie całego powiatu słupskiego. Złodzieje jako łup upatrzyli sobie ciężkie pojazdy budowlane i samochody ciężarowe, z zbiorników których odlewali olej napędowy.

Funkcjonariusze prowadzili działania operacyjne, przesłuchiwali świadków i zabezpieczyli monitoringi, co doprowadziło do ustalenia sprawców – informuje st. sierż. Monika Sadurska, p.o. oficera prasowego KMP w Słupsku. – Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o ten proceder. Okazali się nimi 21- i 30-letni mężczyźni, mieszkańcy gminy Słupsk. Obaj zostali zatrzymani.

Mężczyznom postawiono zarzuty włamania się do zbiorników pięciu samochodów ciężarowych, dwóch pojazdów budowlanych oraz usiłowania kradzieży paliwa w jednym z gospodarstw w gminie Kobylnica. Straty związane z procederem przestępczym prowadzonym przez zatrzymanych szacuje się na około 10 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.