K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sam na scenie

0

Już po raz 16. w Słupsku wystartuje Ogólnopolski Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora „Sam na scenie”. W tym roku widzowie będą mieli okazję zobaczyć kilkanaście konkursowych monodramów.

Teatr jednego aktora „Sam na scenie” to festiwal łączący w sobie upowszechnianie sztuki teatralnej oraz uczestnictwo w kulturze poprzez włączenie amatorów w realizację artystycznych działań. Organizatorami wydarzenia zaplanowanego na najbliższy czwartek i piątek oraz sobotę są Słupski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Kultury Teatralnej. Przez dwa dni widzowie zobaczą 16 spektakli wyłonionych w turnieju wojewódzkim.

Będziemy oglądali bardzo różne prezentacje – i oparte na literaturze, i scenariusze autorskie, dotykające tego, co boli młodych ludzi, i oczywiście przez te dwa dni także wieczory mistrzowskie – mówi Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska ze Słupskiego Ośrodka Kultury. – Pierwszy wieczór dedykowany jest ruchowi amatorskiemu. Zobaczymy spektakl w reżyserii Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek, w wykonaniu Marty Pohrebny pt. „Słodka” na podstawie tekstu Marii Matios „Słodka Darusia”. Spektakl i obie twórczynie utytułowane na wielu festiwalach w Polsce i w Europie.

Drugiego dnia publiczność festiwalu spotka się z Przemysławem Bluszczem, który zaprezentuje nagradzany na wielu festiwalach monodram „Samospalenie”. Ciekawie zapowiada się także ostatni dzień imprezy – sobota, 22 czerwca.

To dzień otwarty dla wszystkich, o godzinie 12 koncert galowy, bardzo interesujące wydarzenie, kiedy z fragmentów spektakli części konkursowej oglądamy jeden spójny spektakl. Zawsze jest to bardzo ciekawe, warto to zobaczyć – mówi Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska. – Wcześniej, o godzinie 10.30 spotkanie z Wiesławem Gerasem z „Czarną książeczką z Hamletem”, czyli z tą serią, która opowiada o teatrze jednego aktora. I dla wszystkich mieszkańców o godzinie 18 na ulicy Nowobramskiej „Sam na ulicy” – Adam Walny i spektakl „Noe”. To będzie ta wisienka na torcie, zapraszamy wszystkich.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na wieczory mistrzowskie potrzebne jest potwierdzenie obecności. Prezentacje konkursowe będą wystawiane na deskach teatrów Rondo i Tęcza. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.